Gezi Parkı halka açılıyor

Gezi Parkı halka açılıyor
Gezi Parkı halka açılıyor
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yaptığı açıklamada Gezi Parkı'ndaki çalışmaların birkaç gün içinde bitirileceği ve parkın halka açılacağını söyledi.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, " Gezi Parkı birkaç gün içerisinde halkın kullanımına açılacak." dedi.

Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen Türkiye Halkla İlişkiler Derneği'nin ödül törenine katılan Vali Mutlu, tören öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Mutlu, "Önümüzdeki bir kaç gün içerisinde çalışmalar tamamen bitmiş ve halkımızın kullanımına açılmış olacak" diye konuştu.

Gezi parkına halen polis, sarı basın kartı sahibi gazeteciler ve görevli belediye çalışanları dışında kimse giremiyor.(aa)


  http://www.radikal.com.tr/113948411394846

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - hale

  vali ne dediyse tersini yaptı. bence gene yalan söylüyor utanmaz...

  Ne müjdesi la??? - blueknife

  Sövüp sayma, hakaret etme, ötekileştirme, aşağılama, küstahlık, faşistlik, mezhepçilik, totaliterizm döneminden Müjde dönemine girmişiz. Müjdeler olsun... Akılları sıra bu zaman ve mekan dışı çapsızlar, talancılar yeniden açılımlar yapacaklarmış, mesela Alevi Çalıştayları yapacaklarmış. Yapın yapın. Sözümüz var bekliyoruz...

  Hala mı Vali? - emregümüşdoğan

  Yunanistan'da gösteriler sırasında polis bir genci vurdu, bakanı bile istifa etti. Burada onca zulümden ölümden sonra hala mı vali?

  artık çok gec değil mi? - Nurçe

  O kadar yıkım çalışmasından sonra gezi parkını mı halka açacaklar yoksa gezi parkı enkazını mı?

  acaba? - sahin_a

  Söylediklerinin ne derece dogru oldugunu simdiye kadar cok iyi gördük sükür de, benim merak ettigim bu konuda Vali Mutlu mu yetkili kisi, Sisli Belediye Baskani Misbah mi yoksa Istanbul Belediye Baskani Topbas mi? Ya da olaganüstü hal nedeni ile Vali Mutlu hepsinin yetkisini üstüne mi aldi? Ya da aslinda o Basbakan'in konusan sureti mi?

  Bilemedim ki şimdi - gorkemgercek

  Sayın Vali ne söylese sonradan tam tersinin icra edildiğini gördüm çok kez. Park açıldı diye gideceğiz, sonra polis dövecek. Halka açıldı diyecekler, milletvekilleri ile polis piknik yapacak, onun dışında kimseyi almayacaklar. Hatta "aslında bu park yok" bile diyebilirler. Öyle bir alıştırdı ki aklımdan böyle şeyler geçiyor artık. Ama ıhlamur kokusu falan denirse sakın gitmeyin, benden söylemesi.