Gezi Parkı için mahkemeden iyi haber

Gezi Parkı için mahkemeden iyi haber
Gezi Parkı için mahkemeden iyi haber
İstanbul 6. İdaresi Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gezi Parkı'yla ilgili "yürütmeyi durdurma kararı"na karşı yaptığı itirazı da reddetti.

İSTANBUL - İstanbul 6. İdare Mahkemesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Gezi Parkı 'yla ilgili "yürütmeyi durdurma kararı"na karşı yaptığı itirazı da reddetti. 6'ıncı İdare Mahkemesi "ret kararı"nı oy çokluğu ile aldı. Mahkeme Başkanı bu karara muhalefet etti.
İstanbul 6. İdare Mahkemesi'nin nihai Gezi Parkı kararını 2 ay içinde vermesi ve açıklaması bekleniyor. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114008711400874

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HÜKÜMET RÖVANŞ ALMA PEŞİNDE, İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞA BENZİYOR. - m.rozbilen

  Gezi parkında yapılmasına karar verilen her neyse, idare mahkemesinin durdurma kararına itiraz, hükümetin bundan vazgeçmediğini gösterir.Büyük ihtimalle mahkemeyi baskı altına alıp davanın Başbakan lehine sonuçlanması sağlanacaktır.Zira bu, Başbakan için bir prestij meselesi olarak kabul ediliyor.Şimdilik Gezi parkına yapılan yeşillendirme çalışmaları ise göz boyamadır.Değilse neden mahkemenin durdurma kararına itiraz ediliyor? Hükümet kararlı bunun rövanşını alma peşinde.Sadece halkın unutmasını ve direncinin kırılmasını bekliyor.

  HAYRET !!! - tevahi

  Doğrusu çok şaşırdım. Mahkeme hangi mantığa hizmetle böyle saçma bir karara imza attı!!! Zira padişah efendileri ve şühekası buna fena halde kızacaklardır. Hatta bu kararı verenleri doğu ya ( singapur,porto riko , papua yeni gine vb.) sürgün edebilrler. Gazeteye ilan verip aynı yargıçlardan bizim davalara bakmalarınıda rica etsen acaba olur mu? Belki HUKUKİ bir karar verirler. Ne güzel olurdu. Terörist yerine vatandaş olurduk belki yahu !!!

  HALK UYANDI KIŞ UYKUSUNDAN BEYLER - pispor

  yok öyle yağma hasanın böreği sizin derdiniz rant Allah'ınız para baksana mahkemeye bile vermişler ya mahkeme sizden yana dahi karar verse siz Artık Gezi parkına bir çivi bile çakamazsınız insan biraz ders alır dünyaya kendi halkınıza rezil oldunuz yetmez mi Halkın direnişi karşısında korkuya kapıldınız bir mezarında Marks ve Lenin mao kaldı suçlamadığınız cemaat suçlanmadığınız kurum zannedersem Ülkede kalmadı sanatçıdan iş adamına emekçiden emeklisine kadar bu yetmedi dini insanların inancına hakaret ettiniz yalan iftira ettiniz Yahudi lobisi faiz lobisinden tutun dünyada suçlamadığınız bir ülke ve başbakan kalmadı ama kendinizi ne yazık ki göremediniz asıl suçlu asıl gezi parkı olaylarının arkasında sizlerin kışkırtmasını göremediniz

  Leylekler - VeliTalim

  Daha uc gun once medyaniza haber yaptirdiniz, doguda leylek yuvasini korumak icin barajda elektrik uretimi durdurduk, biz dogayi koruruz imaji vermek icin. Simdi el altindan mahkeme izni mi istediniz agaclari sokmek icin? Her gun kendi sinirinizi zorluyorsunuz riyakarlikta... Yaptiginiz bu halkti aptal yerine koymaya kalkmaktir, butun iktidarlar aynisini denedi hepsi cevabini aldi zamani gelince.