Gezi Parkı İstanbul´un Central Park´ı olsun mu?

İstanbul Gezi Parkı da Central Park, Hyde Park ya da Tuileries Bahçesi gibi bir şehir parkı yapılmak yerine, yıkılarak yeni bir AVM'ye 'arsa' haline geliyor. Düşüncenizi bizimle paylaşın... Gezi Parkı İstanbul'un Central Parkı olsun mu?


 

Daha geniş bir Gezi Parkı mümkün


  http://www.radikal.com.tr/113554311355438

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  taksim parkı - gelil

  öncelikle bu ankette kullandığınız şıklara bir bakın hangi kafatasçıların hangi ideolojiye sahip kişilerce hazırlandığını çok rahat anlayacaksınız,geçmişten bugüne kadar bu ülkede dikili ağacı bulunmayanların birden bire park sevdalısı olması ne kadar inandırıcı,asli görevlerinde başarılı olamayanların bu tür gösterilerle sahnede görünenleri bu millet çok iyi ayırt etmektedir,hiç merak etmeyin oraya yakışan ne ise o yapılacaktır.

  aklımız - mutercan

  Bizim aklımız hep sonradan başımıza gelir Radikal bunca yıllık gazete bıçak geliş kemiğe dayanmış kepçeyi Sırrı abe zorla durduryor ondan sonra böyle bir anket yaparak okuycularına soruyor tabiki park olmasını istiyoruz.

  Güzel İsim - Taylan Aygar

  'Taksim Central AVM' - 'Taksim Central Camii'

  destekliyorum - cahitdursun

  iktidarın karşısına kör itirazlarla dikilmektense bir duruş sergileyerek karşı geliş; işte her zaman yapılması gereken buydu zaten. saf bir umutla kampanyayı destekliyorum. umarım radikal de bu yaratıcı çıkışın sonuna kadar arkasında durabilir.

  .... - Ilkay

  boyle seyler medeni ulkelerde sozu gecen yorumlar halıne gelir- Burası Avrupa ulkesi mi? bizim ulkemizde ekonomimiz duzgun oldugu icin alısveris yapılır o ulkelerde egitilir, medeni olursun. biz kimiz ki fikrimiz degerlendirilsin- is adamimiyiz- para mi getirecegiz- kulturi, estetigi, dogası yuksek bir istekle halktan biri de olamazsın Turkiye2de-

  tarihi topçu kışlası - ferforge

  gezi parkında yandaşlara rant sağlayacağım diye önce kültür merkezi diye yola çıkıldı, sonra residans oldu en son AVMrezidansta karar kılındı. İşin kılıfı da "tarihi topçu kışlası". Yahu o kışlayı yıkanlar, bir sorun bakalım neden yıkmışlar. Tarih düşmanı olduklarından değil. İstanbul işgal altında iken, işgalcilerin işkencehanesi olduğundan. İşgalcilerin atadığı azınlık polislerinin insanları diri diri yaktıkları, tırnaklarını söktükleri nice şehitlerin olduğu bir mekan "Tarihi Topçu Kışlası". İstanbul geri alınınca, Istanbullu vatansever ve entellktüellerin bir şekilde "misafir" olduğu bu kötü anılar binası yıkılsın isteği halkatan geldiği için yıkılmıştır o bina. Traji-komik şekilde, o işkencehaneyi yeniden dikmek istiyor birileri...

  Çarpıtıyorsunuz. - m.esenceli

  Yerine AVM değil, Vaktiyle engin görüşlü kişilerin yıktığı topçu kışlası yapılacak. Kışlanın içinde binanın dokusunu bozmadan AVM olabilir.