Gezi Parkı kapatıldı

Gezi Parkı kapatıldı
Gezi Parkı kapatıldı
Taksim Gezi Parkı, "Gezi Parkı olayları"nda ölenler için yapılacak eylem nedeniyle saat 18.00'da polis tarafından kapatıldı.

Yeni yıla Taksim Meydanı'nda girmek isteyen İstanbullular, bu bölgede yoğunluk oluşturmaya başladı.  Vatandaşlar, akşam saatlerinden itibaren İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'nda yoğunluk oluşturdu.

Beyoğlu Belediyesi tarafından Taksim Meydanı'nın değişik noktalarında süsleme ve ışıklandırmalar yapıldı. Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği tarafından, nostaljik tramvay üzerinde Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi boyunca mini konser verildi. Tramvay üzerinden vatandaşlara hediye paketleri dağıtıldı.

İstiklal Caddesi'ndeki bazı eğlence mekanlarının ve dükkanların, çeşitli afişlerle ve Noel Baba kıyafetli çalışanlarla, yılbaşına özel kampanyalar düzenleyerek, müşteri çekmeye çalıştığı görüldü. Taksim Meydanı'nda, Meydan'a çıkan yollarda ve İstiklal Caddesi'nde tezgah açan satıcılar, yılbaşıyla ilgili ürünler satıyor.

Bu arada güven timleri, taciz, kapkaç, yankesicilik gibi suçların önüne geçmek için, seyyar satıcı, Noel Baba, ayakkabı boyacısı ya da Milli Piyango bileti satıcısı kılığında bölgede görev yapıyor ve yeni yıla huzurlu bir şekilde girilmesi için çaba harcıyor. 

GEZİ PARKI KAPATILDI

Bu arada, emniyet görevlileri tarafından, özellikle Taksim Meydanı ve Gezi Parkı civarında yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Akşam saatlerinden sonra Gezi Parkı, tedbir amacıyla yarına kadar kapatıldı.

Cumhuriyet Anıtı çevresi de girişlere kapatılırken, kutlamalar için anıt etrafına toplananlar polisler tarafından buradan çıkarıldı.