@idrisemen

Gezi Parkı ruhunu buldu

Gezi Parkı ruhunu buldu
Gezi Parkı ruhunu buldu
Geçtiğimiz Salı günü sabah saatlerinde polisin Taksim Meydanı'na yeniden müdahalesi ile gergin zamanlar geçiren Gezi Parkı eylemcileri, polisin müdahale etmeyeceğinin anlaşılması üzerine ilk günlerdeki festival ruhuna yeniden kavuştu.
Haber: İDRİS EMEN - idris.emen@radikal.com.tr / Arşivi

17 gün önce polis müdahale sonrasında binlerçe insanın taksim ve Gezi Parkı’nı işgal etmesinin ardından Taksim ve Gezi Parkı çevresi festival alanına dönmüştü. Geçtiğimiz Salı günü sabah saatlerinde polisin Taksim Meydanı’na yeniden müdahalesi ile başlayan süreçte parktaki eylemciler gergin zamanlar geçirmiş, gezi parkı ruhunu kaybeder gibi olmuştu. 2 gündür gezi parkı çevresinde olayların yaşanmaması üzerine, gezi parkı ilk günlerdeki festival ruhuna tekrar kavuştu.

Gezi Parkı ve taksim meydanına akın ededen insanlar bir yandan slogan atarlarken diğer yandan halay çekiyorlar.

GEZİ PARKI ANNELERİ

Geizi parkı olayları sonrasında parktaki ağaçların kesilmemesi için anneler de ağaçların kesilmemesi için eylemcilerin anneledi de eylem yaptı. Parkta toplanan anneler, insan zinciri oluşturarak, parkın yıkılmak istenmesine tepkilerini gösterdiler.

Taksim Meydanı’nda bekleyen yüzlerce polisin, çıkabilecek olaylara karşı beklemesi zaman zaman göstericilerin tepkisine sebep oluyor. Göstericiler ‘polis dışarı ’ sloganları atarak

TAKSİM ANITININ ÖNÜNDE PİYANO RESİTALİ

Dün Taksim Meydanı’ndagerçekleştirilen piyano resitali, bugün de Atatürk Anıtı’nın önünde gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’nı bekleyen polisler de piyano resitalinin tadını çıkardılar.

PİYANİSTE SALDIRMAYA ÇALIŞTI

Yüzlerce insanın toplandığı piyano çevresinde, piyanist piyano çalarken eylemcilerden bir kişi ayağa kalkarak piyanistin üzerine yürümek istedi. Sırtı dönük olan piyanist çevrede bulunan diğer eylemciler korudu. Eylemciler meydanda bekleyen polise seslenerek saldırganın meydandan uzaklaştırılmasını istedi. Bunun üzerine bir polis eylemcilerin arasına girerek şahsı uzaklaştırdı. Polisin bu hareketi meydanda bulunan eylemcilerden alkış aldı