Gezi Parkı'na Sosyalist Enternasyonal fidanı

Gezi Parkı'na Sosyalist Enternasyonal fidanı
Gezi Parkı'na Sosyalist Enternasyonal fidanı

Papandreu, vatandaşların fikirlerini söyleme özgürlüğü bulunduğunu, Gezi Parkı nın da bunun simgelerinden olduğunu söyledi.

Sosyalist Enternasyonal Genel Başkanı Yorgo Papandreu, ziyaret ettiği Gezi Parkı'na fidan dikti.

İSTANBUL - Yorgo Papandreu, Gezi Parkı’nı ziyaret etti. Papandreu parka, Sosyalist Enternasyonal Etik Komite Üyesi ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ile birlikte geldi. İkili daha sonra parka çam fidanı dikti. Fidan dikiminin ardından basın mensuplarına konuşan Yorgo Papandreu, demokrasi ve özgürlük vurgusu yaptı. Papandreu, şehirlerde yaşayan vatandaşların fikirlerini daha fazla söyleme hakkı bulunduğunu, Gezi Parkı’nın da bunun simgelerinden biri olduğunu belirtti. Yorgo Papandreu ile Umut Oran, parkın içerisini dolaşmadan ayrıldı. (Cihan)

Sosyalist Enternasyonal 'Gezi hareketini' istiyor

Murat Yetkin yazdı. "Hani CHP Enternasyonal'den atılıyordu? "


  http://www.radikal.com.tr/116034411603441

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sosyalist mi??? - blueknife

  Sosyalist Enternasyonal mi? Ne sosyalisti LA!!! Kapitalist Sosyalist mi :-) Umut ORAN'ın neresi sosyalist miş? CHP'nin sosyalistlikle ne alakası varmış. Yorgo kardeşimiz o parka fidan diksin diye mi öldü, gözünü kaybetti, sakat kaldı, yaralandı ve tutsak düştü onca çocuk, genç, yaşlı. Sosyalistmiş??? arkadaşlar... MARX'ın haberi olsa keşke...