Gezi Parkı'nda 'bağımlı' operasyonu

Gezi Parkı'nda 'bağımlı' operasyonu
Gezi Parkı'nda 'bağımlı' operasyonu
Beyoğlu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Gezi Parkı'nda özellikle kadınları rahatsız ettikleri, parkta oturanlardan para istedikleri açıklanan madde bağımlılarına ve evsizlere yönelik operasyon yapıldı.

İSTANBUL - İstanbul Emniyet'inden yapılan açıklamada 'huzur operasyonu'nun Gezi Parkı ’nda kalan evsizler ve madde bağımlısı şahısların çevredekilere rahatsızlık verdiği ve parkta çok sayıda kişinin banklarda yattığı yönünde alınan ihbarlar üzerine yapıldığı belirtildi. Resmi ve sivil çok sayıda polis, zabıta eşliğinde parka girerek uygulama yaptı. Ağaç altında yatıp kalkan kişilerin battaniye ve diğer malzemeleri zabıta ekipleri tarafından toplandı. Banklarda yatanlar kaldırılarak kimlik kontrolü yapıldı. Üzerinde kimlik olmayan şüpheli şahıslar ve madde bağımlıları polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Polis yetkilileri, "parkta huzurun sağlanması için uygulamaların aralıksız süreceğini" söylediler. (Özkan ARSLAN/DHA)


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Gezi Parkı

  ,

  sivil

  ,

  Resmi

  ,

  emniyet

  http://www.radikal.com.tr/115125311512531

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hadi - anaximenes

  burada yatma, başka bank bul kendine.. Brezilya'da evsizleri vurmak için timler oluşturulmuştu geçmişte. İyi gene bunu yapmıyorlar. Maksat görüntü bozulmasın. Sorunun nasıl çözüleceği önemli değil. Zaten böyle bir niyet hiç olmadı..