@ismailsaymaz

Gezi Parkı'nda baret ve maske gözaltısı

Gezi Parkı'nda baret ve maske gözaltısı
Gezi Parkı'nda baret ve maske gözaltısı
İstanbul Emniyeti'nin Gezi Parkı çevresinde gördüğü baretli gaz maskeli ya da tıbbi maskeli 42 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - İstanbul Emniyeti’nin Gezi Parkı çevresinde gördüğü baretli gaz maskeli ya da tıbbi maskeli 42 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.

Avukat Deniz Tuna’nın verdiği bilgiye göre Emniyet bu sabah Gezi Parkı çevresinde kimlik kontrolü işlemi yaptı. Gezi Parkı’na gelen, parktan ayrılan ya da işine gitmekte olan 42 kişi gaz maskesi ya da tıbbi maske taktıkları, baret bulundurdukları gerekçesiyle durduruldu. Baretlere ve maskelere el konurken vatandaşlar gözaltına alındı. 

Bu arada gözaltına alınanlardan üçünün bölgede baret satmaya çalışan işportacılar olduğu öğrenildi. Tarık Y., Serkan G. ve Ali B. isimli üç seyyar satıcının, baret ve maske taktıkları için gözaltına alındığı öğrenildi.

Gözaltına alınan 42 yurttaş Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Halen Adli Tabiplikte işlemleri devam eden yurttaşlar öğleden sonra savcılığa sevk edilecek. Avukat Tuna, herhangi bir el koyma kararı olmaksızın işlem yapıldığını, baret ve gaz maskesinin suç unsuru görüldüğünü belirtiyor.


  http://www.radikal.com.tr/1137428113742815

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ZİHNİYETLERDE BİR DEĞİŞİKLİK YOK - pispor

  Puşi takıyor diye ceza alan sarı kırmızı yeşil renkli tişört giyenlere terörist muamelesi yapan hatta bir vali diyarbakırda trafik işaretlerini değiştirecekti şimdide maske kask takanları göz altına almaktalar değişen bir şey yok zihniyet aynı

  Ah Bu Meydanlar Olmasa! - Ufuk Lazım

  Osmanlı maarif nazırının meşhur sözüdür. "Ah bu mektepler olmasa, maarifi nasıl güzel idare ederdik." Gerçekliğin dışına düşmek böyle oluyor demek ki. İnsana dair ne varsa, böyle düşman olunuyor demek ki. Ray-ban güneş gözlüğü ile problemleri yok. Beyaz bere ile problemleri yok.Maske, gözlük, baret bunlara düşmanlar. Ama bunlar bize çok yakışıyor. Çünkü biz bulduk. Tüketim kültürünü bunlarla aştık. Bu maske ile şehrin nefesini içimize çekiyor, bu gözlük ile yarını görüyor ve bu baret ile hayatta kalıyoruz. Sorunu olan?

  feliss e cevap - serdarbaytar

  hocam pardon, başka parlak fikriniz varmı diye yazına yardımcı olmak açısından. bu haberleri görmediysen penguen belgeseli sırasında uyumuşsun demekki ondandır, belkide seçimlerden önce uyumuşsundur velhasıl tekrardan bak belki es kaza rastlarsın

  icraatlarını toplayıp komedi dergisi çıkarmak lazım - serdarbaytar

  arkadaşlarda abartmışlar, siz onlara gülsuyu sıkarken, başlarından aşağı çiçek yaprakları dökerken baret ve maske takmaları gerçekten ayıp olmuş, bende şikayetçiyim. baretleri ve maskeleri lütfen çıkarın ölü, yaralı ve sakat kalan sayısı utanılacak kadar az, siz baret çıkarın polis arkadaşlarda güzelce , ıskalamadan kafaya attılarmı oldu bu iş, sayıyı güzelcene 4 katına çıkaralım.

  TakTik... - serseriser

  Maskenin üstüne "peçe", baretin üstüne "türban" takacak, ayran içip polise selam çaktıracaksın... "Nasılsın Polis" dersen, " Sağ Ol " diyecek, " Zaten Sağcıyım " deyip solcu olduğunu belli etmeyeceksin... Kafanı çalıştırıp, bıyıkları göstermeyecek... Türbanın altında bıyık olamayacağını bileceksin...

  nefret tohumları - vesmolla

  herkesi alın dövün, işkence yapın, tutuklayın. hiç kimseyi bırakmayın. er ya da geç defter dürülecek. bu öfke denizinde boğulacaksınız!!

  Aptal değiliz - Murat Odak

  İnsanları aptal yerine koyuyorsunuz ama bilgi kaynaklarının herkesin elinin altında olduğunu unutuyorsunuz. "180 yaralı, 560 gözaltı" diyen arkadaş bunu nereden bulmuş bilmiyorum. Onlarca yerli yabancı kaynağı taradım, Twitter'daki (Türkçe yazılmış) birkaç iddia dışında böyle bir haber göremedim.