Gezi Parkı'nda bekleyiş sürüyor

Gezi Parkı'nda bekleyiş sürüyor
Gezi Parkı'nda bekleyiş sürüyor
Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında, Gezi parkında yol genişletme inşaatı nedeniyle ağaçların kesilmesini protesto eden gruplarla polisin sabah saatlerindeki müdahalesi sonrası bekleyiş sürüyor.

İSTANBUL - Topçu Kışlası’nın yapılması planlanan Gezi Parkı’nın Elmadağ tarafında yol genişletme çalışmaları nedeniyle ağaçların sökülmesini protesto eden gruplarla polis arasında 3 gündür gergin saatler yaşanıyor. Saban erken saatlerde yaşanan müdahalenin ardından özellikle sosyal medya üzerinden haber alarak Gezi Parkı’na gelen katılımcılar kendi aralarında çeşitli etkinlikler düzenledi. Öğrenci Kollektifleri tarafından düzenlenen forumlara katılan eylemcilerden bazıları tulum eşliğinde horon tepti. Bazıları boyalarla bezlere yazı yazarken, bazıları renkli yünlerle tırmandıkları ağaçları süsledi. Bazı katılımcılar da yeniden kurdukları çadır kenarlarında kitap okudu. Bu arada bazı katılımcıların müdahaleye önlem amacıyla pet şişeleri kesip içine ağız maskesi yerleştirerek önlem almaları dikkat çekti.

EYLEMCİLERLERLE POLİS AYRI KÖŞELERDE

Öte yandan ağaç kesimi nedeniyle başlayan ve sert müdahalelerin yaşandığı Gezi parkında zabıtalarla birlikte gruplara müdahale eden Çevik Kuvvet polislerinin de aynı park içindeki polis noktasında dinlendikleri görüldü. Yaklaşık 100 yıllık ağaçların bulunduğu Gezi Parkı’nın Elmadağ tarafında eylemcilerin, Taksim Meydan tarafında ise polislerin sıcaktan korunmak için ağaç altları tercih ettikleri dikkat çekti.(DHA/Enver Alas-Taner Yener)


  http://www.radikal.com.tr/113566511356659

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  utanç - atina

  gezi parkında yaşananları yaşatanlar kadar bu olayları saklayanlar da suçludur. taksim savaş alanı- istiklal gaz altında onlarca yaralı var. ibb mobeseleri kapatmış ve radikal dahil tüm basın yayın kurumları hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor. işin kötüsü utanmadan arsızca direnişin fotosunu seçiyorlarmış. yazıklar olsun

  Zülm - berham

  Artık her istediğini yapabileceğini sanan küstah bir mutlakiyet söz konusu,hergün binlerce insanın gaz bombasına maruz kaldığı herkesin bastırıldığı,yasakların ardı ardına geldiği bir dönemle iç içeyiz.Acaba mevcut hükümüetin uyguladığı zulm Esad'ın yaptıklarından farkı ne.Bas bas bağırıp yönetimi bıraktırmaya çalıştığınız esad a hangi yönden örenke olabileceksiziniz çok merka ediyorum

  bakın - Efendisiz65

  tüm muhalif kitleler! lakin bu gazi parkı muhabbeti kapandığında cezaevlerinde ölüm haberleri gelmeye başlar ve bunu önlemek için en azından üç beş haber okumazsam şu parka gelenlere ki başta sırrı süreyyaya sağlam bi lafım olacak! okumaya devam edin...

  özgürlük - aslankaplan

  Gezi'deki ortamı gidip görmeniz o kadar önemli ki. orda özgürlük var, nefes var. ateisti var, dindarı var, gayrimüslimi var. hepsi adaletten, faşizmin kötülüğünden, barıştan konuşuyor. hepsi yüreği tertemiz insanlar. gitmeyenler varsa, hangi partiden olursa olsun, gidip görsün. gidip görseniz içiniz ferahlar. gezi parkı kaybedilebilir bir gün ama anılar ve o umut hissi kalıcı olur.

  tarih yazacak - drhilmi

  Tarih şöyle yazacak: Herşey gezi parkındaki ilk büyük direnişle başladı... Safları bozmayın dostlar biz de yoldayız...

  muhalefet göreve... - ayhansönmez

  başbakan "karar verdik, topçu kışlasını yapacağız." dedi. chp, bdp ve mhp milletvekilleri halktan ve de istanbul'dan yanaysalar gezi parkı'nda nöbetleşe dururlar ve demokratik direnişin olması mümkün olmayan örneğini sergilerler... s. s. önder nasıl olacağını gösterdi... "haydi barikata; ekmek, adalet ve özgürlük için."

  Ağaçlar giderse - GiantRobot

  O polis arkadaşlar orada eylem olduğunda nerde oturacaklar acaba gölge falan bulabileceklermi ilerde merak ediyorum.