Gezi Parkı'nda Berkin Elvan eylemine müdahale

Gezi Parkı'nda Berkin Elvan eylemine müdahale
Gezi Parkı'nda Berkin Elvan eylemine müdahale
Berkin Elvan'ın ölüm yıl dönümünde Gezi Parkı merdivenlerine kırmızı boya döken grup, yaka paça gözaltına alındı.

RADİKAL - Gezi Parkı merdivenlerine kırmızı boya dökerek eylem yapan gruba polis müdahale etti.

Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü nedeniyle yaklaşık 10 kişilik grup, Gezi Parkı merdivenlerinde eylem yapmak istedi. Pankart açan grup, merdivenlere de kırmızı boya döktü. Polis, gruba müdahale etti. Grup üyeleri yaka paça gözaltına alındı.

OKMEYDANI'NDA DA MÜDAHALE

Berkin Elvan ölüm yıldönümünde Okmeydanı'nda da vurulduğu yerde anıldı. Kalabalık, anmanın ardından Elvan'ın mezarının bulunduğu Feriköy Mezarlığı'na yürümek istedi. Ancak polis, grubun yürüyüşüne izin vermedi. Yolu TOMA'lar ile kesen polis, gruba müdahalede bulundu. Tazyikli su ve gaz bombalı müdahale sonrası grup ara sokaklara dağıldı. (Zeki GÜNAL/Hasan YILDIRIM- İSTANBUL /DHA)Berkin Elvan'ın ailesi, İçişleri Bakanlığı'na 1 milyon liralık tazminat davası açtı

Ezgi Başaran yazdı. "Kabataş gayretini Alevi oğlan ve Ermeni gazeteci için gösterseydiniz..."

Elvan çiftinin kaleminden 'Bir mezar hikayesi'


  http://www.radikal.com.tr/131094013109402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hatırladıkça hüznümüz artıyor - user771112

  Berkini tas atıyordu diyerek öldürülmesini savunan, kutlayan, sevinen içi kin dolu, katil ruhlu, insanlıktan nasibini almamis Akepe trolleri; polisin her taş atana nişan alıp öldürme hakki ancak ve ancak ya muz yada şeriat cumhuriyetlerinde savunulabilir. Sizleri biraz vicdan sahibi olmaya davet ediyorum.

  sansür mü? - harabeev

  sayın editör, pankartı neden göstermiyorsunuz? veya haber de neden anarşist kelimesi hiç geçmiyor? siz de anarşistlere mi sansür uyguluyorsunuz? anlayamadım?