Gezi Parkı'nda 'çapulcu düğünü'ne polis engeli

Gezi Parkı'nda 'çapulcu düğünü'ne polis engeli
Gezi Parkı'nda 'çapulcu düğünü'ne polis engeli
Gezi Parkı protestoları sırasında tanışan bir çiftin bu akşam Taksim Gezi Parkı'nda yapılacak bir düğünle evlenmek istemesine karşın plis park girişinde önlem alarak insanları Gezi Parkı'na sokmamaya başladı...

Radikal.com.tr - Gezi Parkı protestoları sırasında tanışan bir çiftin evlenmeye karar vermesi ve 'düğün' yeri olarak da tanışmalarına vesile olan Taksim Gezi Parkı'nı seçmeleri sosyal medyada büyük yankı uyandırmış ve dünden itibaen bu akşam parkta buluşarak düğünü birlikte kutlamak için çağrılar yapılmıştı. 

Ancak polis saat 17.15'ten itibaren park girişinde önlem alarak içeri girişlere izin vermemeye başladı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında tanışan ve evlenmeye karar veren Nuray Çokol ile Özgür Kaya, nikah için de tanışmalarına vesile olan Gezi Parkı'nı seçmişti. Ancak genç çiftin düğününe gelmek isteyen çok sayıda kişi polis tarafından engellendi. Gezi Parkı'na girişlere izin vermeyen çevik kuvvet, polis barikatının önünde toplanarak sloganlarla durumu protesto eden bir grubu iterek meydana doğru uzaklaştırdı. Bu sırada göstericilerle polis arasında arbede çıktı. 

Daha sonra Taksim Meydanı'nın İstiklal Caddesi girişinde toplanan kalabalık bir grup polisi protesto etmeye başladı. 

Burada bir süre eylemini sürdüren gruba polis TOMA'lardan tazyikli su sıkarak müdahale etmeye başladı. Göstericileri TOMA'lardan tazyikli su sıkarak Galatasaray yönüne doğru kovalayan çevik kuvvet polisleri bir süre sonra Taksim Meydanı'na doğru geri dönmeye başladı. Bu esnada İstiklal Caddesi'ne açılan ara sokaklara zaman zaman müdahale eden polis daha sonra meydana geri çekildi.

Polisin çekilmesinin ardından çok sayıda gösterici İstiklal Caddesi üzerinde yeniden toplanmaya başladı.

Gelin ve damadın Gezi Parkı'na geldiğinin duyulmasının ardından yeniden park çevresinde toplanan grupları polis İstiklal Caddesi yönüne doğru kalkanlarla sürükledi. Bir süre sonra İstiklal Caddesi üzerinde yeniden bir araya gelen gruplara polis, 20.30'da yeniden TOMA'larla müdahale etti. Daha sonra İstiklal Caddesi'ne giren 'Akrep' adı verilen iki polis aracı ara sokaklara kaçmaya çalışan göstericilere biber gazlarıyla müdahale etti.

İftar saatinde Taksim ve İstikla Caddesi yeniden sakinleşirken, bazı gruplar bir süre sonra ara sokaklarda ve İstiklal Caddesi üzerinde yeniden toplanmaya başladı. Polis Fransız Konsolosluğu önünde toplanan grubu TOMA'lar, Akrep tipi zırhlı araçlar ve çok sayıda çevik kuvvetle dağıtırken, müdahaleler ara sokaklarda da devam etti. Polisin gösterici gruplara müdahaleleri gece boyunca devam etti.
Gezi Parkı'nda evlenmek isteyen Nuray Çokol ile Özgür Kaya 
parkta kısa bir süre bulunabildiler. Daha sonra onlar da 
arkadaşlarıyla birlikte polis tarafından parktan çıkarıldı. Gezi Parkı'ndan, nikah masasına!


  http://www.radikal.com.tr/114266011426609

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halkin %50 si!?!? - Ergun Tok

  Erdogan biz halkin yarisinin oyuyla buradayiz diye boburleniyor ya! Hakikate bakalim: 2011 Secimlerinin neticesi: Tum Secmenler 52909575 100% Oy verenler 43614948 82,433% Oy vermeyenler 9294627 17,567% Sayilmayanlar 973185 1,839% AKP nin oyu 21399082 40,445% Ne oldu bizi halkin yarisi secti iddiasi? Bir kivirmacilik ve yalan dolan daha. AKP Oy verenlerin % 49,063 unu kazandi ama halkin yarisi diyebilmek icin tum secmenlerin yarisinin oyunu almak lazim. Halbuki: AKP nin aldigi 21399082 oy tum secmenlerin sadece %40,444 ni gecmiyor! Her ne sebepten ise oya katilmayanlar, hicbir partiyi begenmemisler veya siyasetle ilgileri yok. Bu sebeple onlarin oyunu dussek bile, yine de AKP nin oylari %49,063 den ibaret, yarisi degil. Halkin yarisi beni destekliyor diyerek yeni anayasanin kendi istegine uygun olmasini ve buna hak sahibiymis gibi gorunmek istiyor. Ustelik halktan topladigi akil adamlarini bilirkisilermis gibi ileri suruyor. Halkin sagduyusuna ben de itibar ederim fakat bir anayasanin hazirlanmasi sagduyuyla beraber bilgi de ister. Bugun secim yapilsa AKP nin kazanacagindan ben de eminim cunki bizde muhalefet gelismeleri hala 50 yil geriden takib ediyor. Bir program ortaya cikarmaktan ziyade AKP ye firlattiklari pislikler sayesinde secim kazanacaklarini zannediyorlar. Ben bu AKP ye karsi olan %60 icin yaziyorum. Siz karsi olanlar, Erdoganin iddia ettigi gibi halkin sadece yarisi degilsiniz: %60 isiniz, ekseriyettesiniz, gosterin kendinizi, umidsizlige kapilmayin ve bu softa diktatore meydani bos birakmayin.

  Faizciler sizi - jackques

  İşte BUNLAR heeeeep faiz lobisi BİZ biliyoruz yaaaaa BUNLARI..işte BUNLAR işte BİZ BUNLAR BİZ BİZ ve BUNLAR! - RTE

  DEVLETİ RTE den duyduk duymadık demeyin - pispor

  ey ahali taksim gezi parkı tüm halka kapatılmıştır madem siz bana topçu kışlası yaptırmadınız bende size parkı iktidarım süresince yasaklıyorum

  Vatan kurtaran Şaban... - serseriser

  Teröriste, düşmana, emperyaliste karşı ülkesini savunanları gördüm de, gelinle damada karşı vatan kurtaran karamanları ilk defa görüyorum... İnek Şaban bile kıskanmıştır... Seni aratmıyorlar, nur içinde yat halkın sanatçısı Kemal Sunal...

  Yok devenin nalı - E.S

  Yok devenin nalı, böyle bir şey olamaz ya, akla, mantığa, matematiğe, coğrafyaya, kimyaya, fiziğe ve de bilimum bilimelere aykırı. Muhtemelen asparagas haberdir, çünkü böyle bir şeyin olabilmesi için insanların akıllarını peynir ekmekle yemiş olması gerekir. Park orası ya, isteyen gider eğlenir, kim ne karışabilir????

  YAZIKLAR OLSUN.. - Düzgün Baba

  Onlar ümidin, sevginin ve sevincin , kısaca yaşamın düşmanı..Ne olurdu sanki insanlar gönlünce bir kutlama yapsa.. Merak etmeyin , ölümü pahasına korudukları Gezi parkına kesinlikle zarar vermezler..Anlamıyorum bu devleti ve politikalarını..Sırf eziyet ..

  Vallahi yuh yani ! - ilbeg

  Düğün salonunun parasını siz ödeyin bari :)) Bu ne korkudur, tüm dağları sarmış ! İnsanların en kutsal birlikteliğine bir neredeyse tomalarla müdahale edecekler !