Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı

Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı
Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı
Gezi Parkı eylemlerinin ikinci yıldönümü nedeniyle polis ablukasına alınan Gezi Parkı'nda fotoğraf çektiği gerekçesiyle Zaman gazetesi muhabiri Emre Şencan yumruklanarak gözaltına alındı. Çenesine vuran polislerin ismini soran gazeteciye sivil polislerin yanıtı ise "Gülen'e mi söyleyeceksin?" oldu.

RADİKAL - Gezi Parkı eylemlerinin ikinci yıldönümünde, Gezi Parkı’nda cep telefonuyla fotoğraf çeken gazeteci, gözaltına işlemi sırasında polis tarfından sert bir yumruk darbesine maruz kaldı. Gazetecinin adını sorduğu polis, “ Amerika ’ya mı söyleyeceksin, Fethullah Gülen’e mi söylettireceksin” yanıtını verdi.

GERGİNLİK YAŞANDI

Parkın sivillerden arındırıldığı sırada Zaman Gazetesi muhabiri Emre Şencan’la polisler arasında gerginlik yaşandı. Şencan kısa süreli gözaltına alındı.


TGC: Gazeteciye yönelik polis şiddetini kınıyoruzSivil giyimli polisler Emre Şencan’ın etrafını çevirdi. İçeriği anlaşılamayan diyalog sırasında polislerden biri Şencan’ın çenesine yumruk attı.

CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜ ÇEKTİĞİ GEREKÇESİYLE

Daha sonra yere yatmaya zorlanan Şencan’la polisler arasındaki diyalogtan cep telefonuyla görüntü çektiği için gözaltına alındığı anlaşıldı. Polisler, bu kişinin haberci kimliğini açıklamadığını iddia etti. Şencan’ın polisler arasında parktan çıkarıldığı sırada diyaloglar da sürdü.

“AMERİKA’YA MI SÖYLEYECEKSİN”

Şencan, kendini yumruklayan polisin ismini sordu. O polis de “Amerika’ya mı söyleyeceksin, Fetullah Gülen’e mi söylettireceksin? “ diye çıkıştı. Parktan uzaklaştırılan Şencan’ın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.
Hasan YILDIRIM-Zeki GÜNAL