Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı

Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı
Gezi Parkı'nda gazeteciye yumruklu gözaltı
Gezi Parkı eylemlerinin ikinci yıldönümü nedeniyle polis ablukasına alınan Gezi Parkı'nda fotoğraf çektiği gerekçesiyle Zaman gazetesi muhabiri Emre Şencan yumruklanarak gözaltına alındı. Çenesine vuran polislerin ismini soran gazeteciye sivil polislerin yanıtı ise "Gülen'e mi söyleyeceksin?" oldu.

RADİKAL - Gezi Parkı eylemlerinin ikinci yıldönümünde, Gezi Parkı’nda cep telefonuyla fotoğraf çeken gazeteci, gözaltına işlemi sırasında polis tarfından sert bir yumruk darbesine maruz kaldı. Gazetecinin adını sorduğu polis, “ Amerika ’ya mı söyleyeceksin, Fethullah Gülen’e mi söylettireceksin” yanıtını verdi.

GERGİNLİK YAŞANDI

Parkın sivillerden arındırıldığı sırada Zaman Gazetesi muhabiri Emre Şencan’la polisler arasında gerginlik yaşandı. Şencan kısa süreli gözaltına alındı.


TGC: Gazeteciye yönelik polis şiddetini kınıyoruz



Sivil giyimli polisler Emre Şencan’ın etrafını çevirdi. İçeriği anlaşılamayan diyalog sırasında polislerden biri Şencan’ın çenesine yumruk attı.

CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜ ÇEKTİĞİ GEREKÇESİYLE

Daha sonra yere yatmaya zorlanan Şencan’la polisler arasındaki diyalogtan cep telefonuyla görüntü çektiği için gözaltına alındığı anlaşıldı. Polisler, bu kişinin haberci kimliğini açıklamadığını iddia etti. Şencan’ın polisler arasında parktan çıkarıldığı sırada diyaloglar da sürdü.

“AMERİKA’YA MI SÖYLEYECEKSİN”

Şencan, kendini yumruklayan polisin ismini sordu. O polis de “Amerika’ya mı söyleyeceksin, Fetullah Gülen’e mi söylettireceksin? “ diye çıkıştı. Parktan uzaklaştırılan Şencan’ın daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.
Hasan YILDIRIM-Zeki GÜNAL



  http://www.radikal.com.tr/136983313698334

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Türkiye'nin geldiği durum. - user1002376

  Resmen kepazelik. Ülkenin geldiği duruma bakar mısınız? Böyle bir emniyet personeli Türkiye'ye yakışmıyor. Ülke bu seviyesizliği hak etmiyor.

  Sen kimin Polisisin? - Adem Ozel

  Beline almis telsizi silahi, utanmadan gazeteci dovuyor. Gazetecinin fotograf cekmasi kadar normal ne olabilir, adam gorevini yapiyor. Polisten izin mi almamiz gerekiyor disarida fotograf cekmek icin, AKP'nin guduk polisi.

  KORKU - adeniza

  Olayın vahametine bir bakın! Düne kadar Gülen den korkuyorlardı; o yüzden caydırıcı bir özelliği vardı demek. Bugün, ondan korkmuyoruz demeye getiriyor polis. Bugün kimden korkuyorlarsa ona hizmet ediyorlar. Peki olayın vahameti nerede? Polisin dayandığı yer hukuk ve yasalar olmalıyken her şeyin yerine biat ettiği kişi ve ya kişilerin sözlerini ve buyruklarını koymuşlar.

  peki ya sonrası? - kesintisiz

  8 hazirandan sonra bu polisler nasıl bir tutum içine girecekler merak ediyorum doğrusu.