Gezi Parkı'nda Kalaşnikof paniği

Gezi Parkı'nda Kalaşnikof paniği
Gezi Parkı'nda Kalaşnikof paniği
Taksim Gezi Parkı'nda devrilen bir polis aracından düşen kalaşnikof tüfeğin göstericilerden bir tarafından alınarak götürüldüğü görüntüler ortaya çıktı.

İnternette yayınlanan görüntülerde devrilen ve tahrip edilen bir polis aracı ve bu araçta kalan kalaşnikof tüfek göstericilerin elinde görülüyor.

Tüfeğin kabzasına dokunmamak için çaba gösteren göstericiler arasında bu sırada bir şaşkınlık ve panik yaşanıyor.

Göstericilerden biri sonunda kayışından tuttuğu otomatik tüfeği gördüğü polise teslim edeceğini söyleyip uzaklaşıyor. Görüntülerde ve kendi aralarındaki konuşmalarda göstericilerin Kalaşnikof tüfekten uzak durma çabaları dikkati çekiyor.

Görüntülerin paylaşıldığı sitede "Emniyete geri teslim edilmiştir" denilen silahla ilgili şu bilgiler aktarılıyor:

Gezi parkında bulunan polis aracının içerisinden çıkan AK47 Kalaşnikof marka silah... Şarjörü takılı ve içinde mermi var halde bulunmuştur. Orantısız gücün göstergesidir... Silah güvenlik tedbiri alınarak şarjörü çıkartılmış ve Halk tarafından emniyete geri teslim edilmiştir (dha) 


  ETİKETLER:

  güvenlik

  ,

  silah

  ,

  Uzak

  http://www.radikal.com.tr/113615811361583

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yorumun ti'ye almak için yapılmıştı oysa... - user1077380

  parantez içini okuyamamışlar başbakanın açıklamalarını ti'ye aldığımı anlayamamışlar galiba bu yüzden yorumu beğenmeyen arkadaşların sayısı artmış.

  Ah Vasfiye Teyze Ah... - mehmetmavi

  Bu CHP nin sündürme siyasetinin bir sonucu sen kelimeyi cımbızla bak başbakan sana bunu dedi onu dedi kendi tabanını böyle doldurursa bende vatandaşım bana neden demiyor? Onunda CHP dışında bir seçeneği olmayınca vasfiye teyze boşuna demiyor yazık. Napcan inanmayacan da ?

  EYVAH.... - user1077380

  marjinal gruplar taksimi kalaşnikof silahlarla tarayarak polislere karşılık veriyor. başbakan haklı çıktı oradaki halk masum diyenler bu görüntülere ne diyecek şok şok ...(Başbakan bu habere ne cevap verecek yada cevap verecek bir durum mu kaldı mı? )