Gezi Parkı'nda Profesör Ali Nesin´den matematik dersi

Gezi Parkı'nda Profesör Ali Nesin´den matematik dersi
Gezi Parkı'nda Profesör Ali Nesin´den matematik dersi
Taksim Gezi Parkı eylemlerinde 14'üncü güne girildi. Sabah erken saatlerde uyanan eylemcilerden bazıları çöpleri toplarken, bazıları ise arkadaşlarıyla birlikte sabah sporu yaptı

İSTANBUL - Aziz Nesin'in oğlu matematik profesörü ve aynı zamanda Matematik Köyü'nün kurucusu Ali Nesin de parkta matematik dersi verdi. Matematikle ilgili ve meraklı bazı katılımcılar Prof. Dr. Ali Nesin'in anlattıklarını dikkatle dinledi. Katılımcılar Prof. Nesin'in şekillerle destekleyerek sorduğu 'mantık' ve 'analiz' sorularını cevaplamaya çalıştılar.

Bu arada gezi parkı girişinde gösteriler sırasında kullanılamaz hale gelen polis aracı önünde bir kadın manken eşliğinde moda çekimi yapıldı. Çekimi bazı vatandaşlar da ilgiyle izledi.(DHA/Taner Yener)


  http://www.radikal.com.tr/113702211370223

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zavalli Ahmetçe vatandas - ercan02

  Kendi kendime sordum gerçekten bu adama cevap vereyimmi diye ama düsüncelerin o Kadar çarpikki insan sasiriyor. Kürt sorununa duyarli olman göz yasartiyor. Kürdistanda yakilan ormanlar katledilen insanlar her Zaman bize aci Verdi. Sürülen insanlarin acisi yüreklerimizi dagladi. Bizler (majinaller) hep itiraz ettik. Ezilenin yaninda yerimizi almaya çalistik. Ama birader unutmaki bu iktidar 8bin kürdü KCK davalarinda tutuklatip sokaklarda zincirlerle dolastirdi. Avrupada insanlar sasirip kaldi. Dünya böylesi ortaçag resimleri uzun zamandir görmemisti. Yine untma demokrasiye hepimizin ihtiyaci oldugu gibi Kürt halkinin (çünki yillarca ezilmis, dili yasaklanmis)ihtiyaci var. Insanlari öpüsmesiyle yada içkisiyle ugrasirsan kafana göre sadece kendine göre bir demokrasi anlayisi çizersinki hiç bir yere uymaz. çünki bir ülkede her türlü dini ve hatta dinsizi, dili ve hatta dilsizi(yasaklanmis bütün diller) örf ve annaneler var. Iste hepsi için demokrasi. Hadi içki istiyorsan Avrupaya git dersen insanlarda sana dinini tam yasamak istiyorsan Suudiarabistana git derler.

  Demokrasi güzel ama zaman alıyor - AHMETCE

  uluderede 34 vatandaş öldüğün de hatay da 51 vatandaş katlediğinde bu duyarlı sanatçı ve protestocular neredeydi bir dönem junta ormanları köyleri yakıp halkı köyünden ettiklerinde neredeydiler o zaman nolmuştu çevrecilere, ne olmuştu ben söyliyim zarar gören insandı o dönem ama şimdi zarar gören elit tabakanın brujuvanın sosyal yaşantısı bunlara dokunuldu ne dendi içkiye yeni uygulama dendi ne dendi metroda orda burda öpüşmeyin dendi ne dendi tiyatrolardan desteğin çekildiği söylendi devlet tiyatroları kapanacak dendi ne oldu sanatçı takımının marjinal kesimin rantı kesildi ve alkol kullanmayanları düşünmeden hareket etmelerinin önü kesildi, noldu olay demokrasi ve özgürlüklere müdahale oldu. Protestoların bir bölümü üzerinden bir anektot, ramazan ayında istanbulda lokantaların önünde alkol alan insanlar vardır bilir istanbulda yaşanlar işte onların önüne geçilmek istendi, dedelerimiz anlatırlar yahudiler oruç ayında dükkanının önüne perde çekermiş yemek yemek için müslümanlar oruç tutuyor görmesinler günahtır diye.Bunları derdi demokrasi ve özgürlük falan değil bunların derdi sosyal yaşantıma dokunma bırak beni istediğim gibi içeyim istediğim gibi at koşturayım yok öyle yağma arkadaşlar şunu kabul edin müslüman bir ülkede yaşıyoruz muhafazakar bir kesimiz kendinizi avrupalı zannetme sevdasından vazgeçin ayrı herkese demokrasi güzel bişey ama çok zaman alıyor herkese demokrasi uygulansa işler ilerlemez rahat olun yani gidin evinize yatın yoruldunuz kaç gündür

  KAPİTALİZM - yagareser

  Kapitalizm budur. Sınır tanımaz.Daha fazla kazanmak için herşeyi kullanır. Bu olaylar sırasında hasr görmüş olan aracı da kullanır. Gezi parkı, direniş onu pek ilgilendirmez.