'Gezi Parkı'nda soyuldum, hırsızdan değil polisten şikayetçiyim'

'Gezi Parkı'nda soyuldum, hırsızdan değil polisten şikayetçiyim'
'Gezi Parkı'nda soyuldum, hırsızdan değil polisten şikayetçiyim'
Taksim Gezi Parkı'nda 70 yaşındaki Sabri Özkan'ın çantasını çalan kişi, kaçarken çevredeki vatandaşlar tarafından yakalandı. Çantası çalınan Özkan, polislere sitem etti: "Dün o kadar polis vardı. Şimdi hiç kimse yok..."

İSTANBULYetiştirme yurtlarından eğitmenlik yaparak emekli olan Sabri Özkan (70), Gezi Parkı'nda dün akşam saatlerinde bir hırsızın hedefi oldu. Özkan'ın oturduğu banka astığı çantasın alan kişi hızla uzaklaşmaya başladı. Hırsızın peşine takılan Sabri Özkan, bu kişi tarafından yumruklandı. Hırsızı, Elmadağ'a kadar kovalayan Özkan'ın yardımına çevredekiler yetişti. Çevredekiler şüpheliyi yakaladı. Sabri Özkan'ın değerli evraklarının bulunduğu çantası kendisine iade edildi.

‘BANA VURDU VE KAÇMAYA BAŞLADI’
Parkta gazete okuduğu sırada bir kişinin yanına oturduğunu, 3 defa yerini değiştirmesine rağmen bu kişinin yanına gelmeye devam ettiğini anlatan Özkan, “Ben gazete okurken hırsız çantamı almış. Uzağa da gitmemiş. İçindeki küçük çantamı almış. Ona çantamı geri vermesini söyledim. Ancak, kendisi almadığını söyledi, bana vurdu ve kaçmaya başladı. Elmadağ'a kadar onu kovaladım. Hırsızı ne bir insan tutuyor, ne de polis var! Taksim'e çıkarken bir grup yakaladı. Orada da vurdu bana. Korkuyorum bana bir şey saplayacak diye. Ama eşyalarımı ona bırakamam. Organ bağışı belgelerim ve param onun içindeydi" dedi.

‘DÜN O KADAR POLİS VARDI. ŞİMDİ HİÇ KİMSE YOK’
Sabri Özkan kendisini şikayetçi olması için karakola davet eden polislere, “Palalıyı serbest bıraktınız, bu zavallı bir insan, bunun tedaviye ihtiyacı var… Bunu yapabilecek mi devlet? Devletin polisi bunu yapabilecek mi? Size güvenemiyorum, dedim. Ayrıca dün burada Dünya Barış Günü'ydü. Beni bırakmadılar. Sitem ettim. Dün o kadar polis vardı. Şimdi hiç kimse yok. Ben bundan şikayet ediyorum. Ben emniyet amirinden şikayetçiyim” diye konuştu. Vatandaşlar tarafından yakalanan ve polise teslim edilen şüpheli, polis merkezine götürüldü. Polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

ZEKİ GÜNAL / DHA