Gezi Parkı'nda yiyecek duvarı

Gezi Parkı'nda yiyecek duvarı
Gezi Parkı'nda yiyecek duvarı
Taksim Meydanı'nda göstericiler sabaha kadar ateş yakarak bekleyişini sürdürdü. Taksim'e gelen vatandaşların yanlarında getirdikleri yiyecekleri acıkan protestocuların yemesi için Gezi Parkı'nın duvarına koymaları ise ilginç bir görüntü oluşturdu.

İSTANBUL - Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda akşam saatlerine göre sayıları oldukça azalan kalabalığın bekleyişi sürüyor.

Sabahtan itibaren Taksim'e gelen vatandaşlar, eylemcilere çeşitli yiyecekler getirdi. Acıkan protestocuların yemesi için getirilen yiyeceklerin, Gezi Parkı'nın duvarına yerleştirilerek adeta bir açık büfe oluşturulması ilginç bir görüntü oluşturdu.

BEKLEYİŞ SABAHA KADAR SÜRDÜ

Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'nda bekleyen kalabalıktan bazıları gruplar halinde sohbet edip şarkılar söylerken, kimilerinin de çimlere ve banklara uzandıkları görüldü. Sabah saatlerinde başlayan yağmurun ardından ise çok sayıda gösterici meydandan ayrıldı. Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve ara sokaklarda, göstericiler tarafından oluşturulan barikatların bulunduğu gözlendi.

İstiklal Caddesi ve çevresindeki bazı dükkanlar ve reklam panoları hasar görürken, Cumhuriyet Anıtı'na da yasa dışı örgütlerin flamalarının asıldığı dikkati çekti.

Taksim Meydanı çevresinde, yakılan ve tahrip edilen belediye otobüsü ve canlı yayın aracının da aralarında yer aldığı bazı araçların enkazı bulunuyor.

BEŞİKTAŞ 'TA HAYAT NORMALE DÖNÜYOR

Öte yandan, günlerdir izinsiz gösterilere sahne olan Beşiktaş'taki Barbaros Bulvarı, İnönü Stadı'nın çevresi ve Dolmabahçe'de grupların sabah saatlerine doğru ayrılmasının ardından hayat normale dönmeye başladı.

İŞ MAKİNELERİ YANDI

Bu arada yanan iş makinelerine itfaiye müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Bir grup eylemci meydanda süren inşaat alanındaki malzemeler ile bir kamyon ve bir kepçeyi ateşe verdi. İş makineleri alev alev yandı. Bazı eylemciler iş makinelerini söndürmek için müdahale etti ancak yeterli olmadı. Olay yerine itfaiye ekipleri gelerek yanan araçları kısa sürede söndürdü.


  http://www.radikal.com.tr/113595411359542

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - k-a-o-s

  yanlı,korkak haber yapmaktan vazgeçin "izinsiz gösteri" ne demek ya...sözde haber yapıyorum diye alttan alttan eylemi haksız çıkarma çabaları var ...

  gezi parkına konan yiyecekler türkiye halkının yüreyini anlatıyor. - okkes cavus

  halk tv den ve hayat tv birazda imc ve ulusal kanalın dışındA HİÇBİR KANAL birşey göstermedi. tabi ayıp ettiler bu ülkenin tvleri halkının yanında olmalı. korkunun ve çıkarın yanında olmamalılar. gezi parkındaki ve istanbulun bazı yerlerinde ki eylemcilere halk evlerden adeta yiyecek içecek taşıyordu. evlerde bayanlar alkış tutuyorlardı. bazıları su veriyordu. işde dedim anadolu halkı yüreyi yufka insanlığın zirvesinde bir halk. bir küçük anımı hatırlattı bu yardmlaşma. ordunun bir köyüne akraba ziyaretine gitmiştim bir kaç arkadaş yaylaya doğru çiktık dağdan akan bir suyun başında oturduk, ineklerini otlatan yaşlı bayanlar bize geçler acıkmşsınızdır size ekmek verelim diya bize ekmek ve domates ikram ettiler. sonrada ohh şükür ekmeyimiz bir insan kusağına düşdü diye dua ettiler. ben tamam dedim işde halk bu. kormasın türkiye bu halk onurlu namuslu ve çok yürekli bir halk. bu halkı ihmal eden kim olursa olsun tarihin çöplüyünde anılmazbile. bu halk dayanışır birleşir el ele verir yanlışı asla kabul etmez işde dün polisin davranış biçimini bütün halk kınadı lanetledi tükürdü halk kutsaldır...........