Gezi Parkı'ndaki müdahaleye kornalı protesto

Gezi Parkı'ndaki müdahaleye kornalı protesto
Gezi Parkı'ndaki müdahaleye kornalı protesto
Gezi Parkı'nda dün akşamdan beri nöbet tutan binlerce eylemciye sabah saatlerinde polis tarafından yapılan sert müdahaleyi, Park civarından geçen vatandaşlar otomobillerinin kornalarına basarak protesto etti.
Haber: Tevfik ŞAHİN / Arşivi

Radikal.com.tr - Taksim’deki Gezi Parkı’na yapılacak AVM’yi ve bu amaçla başlatılan ağaç katliamını protesto etmek için günlerdir devam eden eyleme polis bu sabah da sert şekilde müdahale etti.

Polisin dün sabahki müdahalesinin ardından yaklaşık on bin kişi dün akşamdan itibaren yeniden park ve civarında toplanmaya başladı.
Geceyi’de Gezi Parkı’nda geçiren eylemcilere polis bu sabaha karşı yine sert müdahalede bulundu. Göstericiler biber gazı ve tazyikli suyla dağıtılırken, parktaki çadırlar da yıkılarak kaldırıldı.

Polisin müdahalesinin ardından Taksim ve civarında yoğun güvenlik önlemi alındı, trafik felç oldu. Bu sırada Gezi Parkı yanında protestocu bir genç kız , yol kenarında üzerinde ‘korna çal’ yazılı bir kağıtla vatandaşları Gezi Parkı’nda yaşananları protesto etmeye çağırdı.

Çağrıya uyan bazı otomobiller kornalarına bastı. İlk kornalar başlangıç oldu ve Taksim-Gezi Parkı civarında bir anda bütün araçlardan korna sesleri yükselmeye başladı.

Polisin park civarında önlemleri sürüyor.

Gezi Parkı'na polis müdahale etti

Gezi Parkı raporu: Dokunamazsınız


  http://www.radikal.com.tr/1135701113570111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Faşistler - ahmedgulsu

  Yarattığın faşizmde boğulacaksın Erdoğan. Bu insanların hakkı sana kalmayacak. Bunu bilesin. Şu anda kullandığın o polis, şimdi senin başkalarına yaptığını sana yapacak. Bilesin. Hizmet ettiklerin, uğruna yurdunu heba ettiklerin seni öyle bir alaşağı edecek ki, ben ne yaptım demeye bile fırsat bulamayacaksın.

  ... - noelon

  pırıl pırıl gençler hakları için mücadele ediyor... karanlık, yobaz, faşist zihniyet vuruyor da vuruyor...

  Bir umut doğdu gezi parkında . - mavi ve beyaz

  Bu direniş sadece ağaçların kesilmesini önlemek için değil aynı zamanda 'demokrasi amaç değil araçtır' diyen zihniyete karşı bir dirençtir.Bu direnişe vatanını seven herkes bir şekilde destek olmalı.

  Haber diline dikkat - Umiterdem

  Haberlerinizde polisin saldırısına "müdahale" göstericinin yumrukla panzere vurmasına "saldırı" diyorsunuz. Bu doğru bir habercilik dili değildir. Radikal'e yakışmıyor.

  Toplumsal olaylar bir kıvılcımla başlar... - xterso

  Diktatörlerin yıkılışı da bu olaylarla başlar. Kibir her diktatörün en büyük hatalarından biridir. Herşeye muktedir olduğunu,her tür kanunsuzluğunun cezasız kalacağını düşünmek diktatörlerin sonunu hazırlar. Erdoğan eşine hediye edilen o kitabı bir an önce okumalı. Belki çıkaracağı bazı dersler vardır. Gezi parkında ve ülkenin her yerinde irili ufaklı bir şekilde direnen herkesi selamlıyorum. Yaşasın direniş, inadına isyan... Gezi parkı Türkiye'nin Tahriri

  Iste güzel insan... - haluk98

  fazla söze ne hacet?son derece cagdas,güleryüzüyle protesto ediyor doganin katledisini,haksizligi.Milyonlarin yasadigi ve her yanimizi beton yiginlarinin sardigi bu kentte,bir avuc topragi park yapinda soluklanalim,hay ALLAHTAN KORKMAZLAR...! Ve sorarim yine,bu kentte yasayan sözümona cagdas ve doga sever aydinlar,sanatcilar neredeler ve neden ayaklanmazlar bu yapilan katliama karsi acep diye!!!

  Kalbimizin sesiyle kornalara destek oluyoruz.. - Düzgün Baba

  Umarım biber gazına sığınmış bu hükümet için bu olaylar sonun başlangıcı olur.. Erdoğan, Suriye'de insan hakları peşinde koşacağına önce kendi ülkesinde insan haklarını sağlasın..Yazıklar olsun..