Gezi polislerine 'üstün hizmet' belgesi!

Gezi polislerine 'üstün hizmet' belgesi!
Gezi polislerine 'üstün hizmet' belgesi!
Isparta Valisi Memduh Oğuz, Taksim Gezi Parkı'nın mevcut haliyle korunması için İstanbul'daki gösterilere Isparta'da yapılan destek eylemlerinde görev alan 102 polise, 'üstün başarı belgesi' verdi.

ISPARTA - Isparta Valiliği Göl Toplantı Salonu'nda düzenlenen törene, Vali Memduh Oğuz, Emniyet Müdürü Mehmet Or ve emniyet mensupları katıldı. Törende konuşan Vali Oğuz, Isparta'da 3'üncü yılını doldurduğunu ve Türkiye 'nin en kıdemli valisi olduğunu söyledi. Yaklaşık bir aydır Türkiye'nin çeşitli illerinde devam eden Gezi Parkı eylemlerinin etkisinin Isparta'ya da yansıdığını belirten Vali Oğuz, Isparta polisinin üstün başarısıyla bu eylemlere taviz vermediğini kaydetti. Vali Oğuz, çevre il ve ilçelerden birçok insanın olay çıkarmak için Isparta'daki eylemlere katıldığını iddia etti. 

'OLAY ÇIKMASINA İZİN VERMEDİK' 
Isparta'da yapılan eylemlere yaklaşık 6 bin kişinin katıldığını vurgulayan Vali Oğuz, şöyle dedi: "Bu ilimiz için çok ciddi bir rakam. Birçok çevre il ve vilayetlerden insanlar gönderildi. Emniyetimiz bunun istihbaratını bana ulaştırdı. Bu eylemci grup, istedikleri yerlere doğru yürüyüş gerçekleştirdi. İlerleyen saatlerde ise hepsi taş toplayıp, maskelerini takarak olay çıkarmak istedi. Ancak polisimiz bu eylemlerde olay çıkarmak isteyenlere karşılık vermeyerek olayları dengede tuttu. Buradaki eylemde olay çıkmamasında benim, halkımızın, görevli olan, karanlık odalarda günlerce çalışan polisimizin de payı var. Sonuç itibariyle emniyet güçlerimiz sayesinde Isparta'nın huzurunu sağladık."
Konuşmasının ardından Vali Oğuz, Gezi Parkı'nın mevcut haliyle korunması için yapılan destek eylemlerinde güvenlik önlemi alan 102 polise 'üstün başarı belgesi' verdi. (Mehmet ERÇAKIR/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1141141114114112

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bulgaristan - Adrianos

  Bulgaristan'da; aylar evvel, bir gösteride polis,su, gaz bombası değil, sadece cop kullandığı için, iç işleri bakanı- üstelik de eski emniyet genel müdürü- "halkının polis tarafından coplandığı bir ülkede iç işleri bakanı olmam" dedi ve istifa etti...Eller gider mersine biz sayarız yerimizde; inatla...Yaşasın ileri demokrasi!..

  KRALDAN DA KRALCI - m.rozbilen

  Böyle yağcılık ne görüldü ne duyuldu. Kime yaranmak için? Sayın Başbakana.Vali bey'in bundan sonraki hedefi vekil olmak herhalde.Taksim nere Isparta nere? Olsun, yine de müdahil olup nerden ne koparabilirim'in peşinde. Isparta polisine Gezi duyarlılığı nedeniyle üstün hizmet belgesi vermiş.Neye yarar,halk o belgeyi vermedikten sonra.İnsanoğlu çiğ süt emmiş derler.Yani açılımı ondan herşey beklenebilir demektir.Sayın valiye üstün hizmetlerinin devamını dilerim.Umarım aradığını bulur.

  Tedbiri elden bırakmayanlar. - karçiçekleri

  Gelecekte zilin sesi duyulduğunda işinize koşacak güvenli insanlara ihtiyaç olacaktır.

  Valiler.. - Jan21

  Başbakana şirin görünme hamleleri mecliste koltuk ister bunlar :)

  yalnis - yabanci

  aslinda Muammer bey ile birlesin olaylari iyi bastiramadiklari icin maaslarini yariya indirin ki akillari baslarina gelsin degil mi yani?allah askina hic mi utanmiyorsunuz kendi halkini polise ezdirmek icin madalya veren baska bir ulke var mi?sizin gibi diktatorler haric ki zaten cogu ucuncu dunya devletleri ozellikle ortadogu ismen (musluman dedigimiz ulkeler)

  Imdat Polis - Roza lüxemburg

  Polis üzerine düsen bekcilik gürevini cok iyi yapiyor. Polislerin görev anlayislari toplum güvenliginden AKP bekciligine evrilmis durumda.Devletin bütün kurumlarinin temel görevi Tayyipe yaranmak ve onu kurtarmak.

  Hey, beni de konuşun. - tardy

  Bunlar reklam kokan hareketler Sayın Valim. Isparta gibi bir şehirde 6.000 kişi gösteri yapacak, üstelik çevre illerdeki vatandaşlar, kendi şehirlerindeki gösterilere katılmak yerine, kalkıp Isparta'ya gelecek ve taşlarla falan heryere saldıracak, öyle mi? Kusura bakmayın da, hiç mantıklı değil. Ödül töreninde kendisinin 'en kıdemli vali' olduğunu belirtme ihtiyacı duyan valinin amacı, bence, sosyal medyada biraz yer almak ve polisi destekleyerek iktidardakilere göz kırpmak.