Gezi protestolarına Pazartesi'den önce müdahale yok

Gezi protestolarına Pazartesi'den önce müdahale yok
Gezi protestolarına Pazartesi'den önce müdahale yok
İstanbul Emniyeti'nde düzenlenen mini "kriz zirvesi"nden, Pazartesi gününden önce göstericilere herhangi bir müdahale yapılmaması kararı alındı.
Haber: İSMAİL SAĞIROĞLU - ismail.sagiroglu@radikal.com.tr / Arşivi

Vatan Caddesi’nde bulunan İstanbul Emniyet Müdürlüğü ’nde, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı’nın da katıldığı mini bir güvenlik zirvesi yapıldı.

Yaklaşık 3 saatlik bir zirvenin ardından herhangi bir açıklama yapılmadı. Toplantıda Gezi Parkı eylemlerinin değerlendirildiği ve sorunun giderilmesi için bütün seçeneklerin masaya yatırıldığı belirtiliyor. Toplantı sonrası ilk izlenimlere göre; olaylara Pazartesi’den önce bir müdahale yapılması beklenmiyor.

“SİTEMİZ HACKLENMEDİ”
Bu arada Kızıl Korsanlar olarak bilinen Red Hack İstanbul Emniyet Müdürlüğü sitesinin hacklediğini açıklayarak bazı isim listeleri yayınlamıştı. Üst düzey bir emniyet yetkilisi, “Red Hack’in” İstanbul Emniyet Müdürlüğü sitesini hacklediği yönündeki açıklamaları yalanlayarak belgelerin eylemciler tarafından kullanılmaz hale getirilen ekip otolarından alınmış olabileceğini belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/1136708113670814

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Istifa etmesi gerekenler - ilbeg

  Pazartesinden itibaren ne olacakmış ? Kaç kişiyi tutuklamayı düşünüyorsunuz, savcı Çolakkadı secere mi tuttu ? Yoksa Tomalarla, platik mermilerle olmadı gerçek kurşunlar ve panzehirlerle halkımızı, gençlerimizi ezmeye karar mı verdiniz? 'Yeter artık' diyen gençlerimizi ezip geçmeyi, ülkeyş kan gölüne çevirmeyi mi düşünüyorsunuz? Sizler hemen istifa etmesi gereken kişiler olarak Istanbul'daki olayların baş sorumlularındansınız. Ve unutmayın, ne yaparsanız yapın,tarih yazıldı! Onu silmeye artık kimsenin ama kimsenin gücü yetmez ! Yapacağınız yanlış bir harekette sadece Türkiye değil, dünya da ayağa kalkacaktır. Zulümle iktidar sürdürülemez. Zulümde sebat edenler eninde sonunda kaybaderler.

  'mudahaleyi' cumle icinde tekrar kullanirmisiniz? - didmk

  Su an Gazi mahallesinde canli izledigimiz polis siddeti , sivil insanlarinda polise katilmasi mudahalesi nedir peki? biraz da bunlardan bahsedebilirmisiniz? biz ingiltere de yasiyoruz ve turkiye de yasanilanlari dunya basinindan dinleyip izleyip okuyoruz. sizleri buradaki parlemontaya ve devlet gorevlilerine sikayet ediyoruz?

  fotograf - +

  yil 2013 cep telefonuyla filmler cekiliyor artik, lakin radikalin bu haberde kullandigi fotograf tam bi komedi.

  garip - nerdesingaius

  ee pazartesiden sonra ?

  polis vatandaslarimizi iyi dinlendirin - ahanda

  cunku sayica cok ustunuz haksizlik olmasin.. bizi iyi kapistirin onlarla. onemli degil kac kisinin basi yanacagi, tek adaminizin ve rantiniza birsey olmasin..

  Neden? - huberhirsch

  Neden müdahale edilecek? Ne gereği var? Vandalizm mi var Taksim'de? Esnafa zarar mı veriliyor? İnsanlar rahatsız mı ediliyor? Terör mü estiriliyor? Hayır, bunların hiç biri yok. Polis çekildiğinden beri festival alanına döndü Gezi Parkı ve Taksim. Ama devletin müdahale etmesinin tek bir gerekçesi var: Taksim'de devlet yok. Oraya gidenler de görüyorlar ki, devletin olmadığı yerde huzur ve eğlence oluyor. Devlet bundan rahatsız, bu yüzden mudahale edecekler. Fakat biz ağaçlarımızı öyle kolay kolay teslim etmeye niyetli değiliz...

  böyle toplum olaylarında polisasla sivil olmaz. - okkes cavus

  böylesi toplum olaylarında polisin sivil giysili olması çok çirkin. ve de çok riskli kalabalıklı olaylar esnasında sivil polisin halka vururken halk bunları yakalar araya alırsa. o hezeyanla o polisi linç eder. birde toplum o polisleri karşı taraf olarak deyerlendirir. ikinci vede olması gereken önemli konu resmi polislerinde sicil numaraları göğsünde okunacak şekilde olmalı. bunu tersi tamamen taraflılık olarak sayılır. halk polise asla güvenmez buda halk tarafından çok yanlış yargılamalara neden olur......