'Gezi' sorusu canlı yayında soğuk rüzgarlar estirdi

'Gezi' sorusu canlı yayında soğuk rüzgarlar estirdi
'Gezi' sorusu canlı yayında soğuk rüzgarlar estirdi
Türkiye'nin Olimpiyat adaylığını değerlendirmek için haber bültenine bağlanan Ali Koç'a sorulan 'Gezi Olimpiyat şansını etkiler mi?' sorusu canlı yayında soğuk rüzgarlar estirdi.

CNN Türk ekranlarında gün içinde yaşanan gelişmeleri ekran başındaki izleyicilere aktaran Nevşin Mengü, Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç'la yaptığı telefon bağlantısında 2020 Olimpiyatlarıyla ilgili Arjantin'deki gelişmeleri değerlendirdi .

Yiğiter Uluğ yazdı. "'Değerli yalnızlık'la olimpiyat alınmaz"

Nevşin Mengü, programına telefonla bağlanan Ali Koç'a Gezi olayları ve son günlerde dolardaki artışın Türkiye 'nin şansını zorlayıp zorlamayacağına ilişkin bir soru yöneltti. Mengü'nün bu sorusu karşısında kısa süreli duraksayan Ali Koç, "Olimpiyatlarla ilgili gerçekleştirilecek yatırımlar uzun dönemli projeler ve bunlar zaten gerçekleştirilecek. Doların şu anda yükseliyor olmasının bu yatırımlarla ilgili hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Siz herhalde konulara olumsuz yaklaşıyorsunuz, olumsuz haber daha kıymetli oluyor" şeklinde yanıt verdi.

Bu cevap karşısında yorum yapmaktan kaçınan Mengü, ‘sadece tarafsız yaklaşmaya çalışıyoruz’ diyerek Koç'un açıklamalarını dinlemekle yetindi .
FT: Çalkantılı yaz Olimpiyat hayaline gölge düşürdü

"BİR MÜSLÜMAN OLARAK GERÇEKLEŞMESİNİ İSTİYORUM"
Ali Koç açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi:

"Bir Türk, bir Müslüman olarak bu olayın gerçekleşmesini isteyen bir insanım. Çünkü ilk defa bir İslam ülkesine gelecek. Bu bölgede yaşayan biri olarak bu heyecanın gerçekleşmesini istiyorum. Biz bunu kazanabilirsek ki İnşallah bunu kazanacağız. O zaman spor anlayışımız da değişecek. Dolayısı ile Türk gençliğinin gelişimi de değişecektir. Biz bu olayın heyecanını yaşarken, Doların çıkması veya Suriye'de yaşananlara çok önem vermiyorum. Bahsettiğiniz diğer ülkelere baktığınızda onların yaşadığı olumsuzluklar Japonya ve İspanya'da yaşanan olumsuzluklar bizim yaşadıklarımızın çok ama çok ötesinde."

Tanıl Bora yazdı. "Bize göre bir şey değil!.."


  http://www.radikal.com.tr/1149539114953922

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  haddini bilmek - fluent

  ozguven iyidir ama haddini bilmak lazım, spor salonun mayo giyen kızlara taş atacak düzeyde seyircisi olan tüm spor dallarında şike doping olan trafiği rezalet olan bu topraklarda bu ne cürret bu ne terbiyesizlik ..

  ... - diğer yaşam formu

  'oynadiginiz oyunlar bu memlekette tutmuyor, tutmayacak' inanci ve azmini gösteren vatanseverler, sizlerdeki bu inanc gezicilerde olsa var ya, degil Türkiye, Dünyayi yikarlar, kainati parcalarlar

  İtaatsiz - muratcelik123

  ABD denen devlet hangi topraklar üstüne kuruldu araştır istersen. ABD burjuvazisinin kalbi Manhattan adası eskiden kimlere aitti? ABD burjuvazisi talan ve yağma konusunda Türkiye burjuvasini "bile" yayan bırakır. Kuzey Amerikayı yağmalamak yetmedi Irak, İran, Güney Amerika, Küba, Şili vs.vs. say say bitmez onlarca ülkeyi yağmalayarak sermaye biriktirdiler. Bu yağmayı yaparkende sırtlarını "devletin" silahlı güçlerine dayadılar. "Cici" kapitalizm diye birşey yoktur. Kapitalizm talan, yağma, hırsızlık ve sömürü demektir. Ama genede ABDde takdir ettiğim birşey var. ABDde Erdoğan gibi demokrasiyi tramvay olarak tanımlamış birinin başkan olmasına "izin verilmez"...

  ... - Kharon

  Gezici "vatansever" kardeşlerim. Almanya'nın organizasyonuyla siyonist medyayla iş birliği yapıp Hükümet konağına yürüyen benmiydim? Çokmu saf görünüyoruz? Olaylar sırasında ben burada birçok yorumcudan "işte! bitti bu iş, recep tahtın sallanıyor, güle güle" çığlıklarını duydum, hatta nasıl yargılanması gerektiğini tartışanlar bile vardı:). Açık konuşuyorum hükümet devirecektiniz, beceremediniz, şimdide kıvırıyorsunuz. Sizin vatanseverliğinizde böyle oluyor işte. Kendi çıkarlarınız için ülkenizi yerin dibine sokuyorsunuz. Beğenirsin beğenmezsin adam yüzde elli oyla SEÇİLEREK geldi. Adama dikdatör diyorsunuz, Söz konusu Esad olunca "Efendim işte el kaide, dinciler bilmem ne. Buyrun aşk ile Kahrolsun ABD":) ve daha sayamayacağım birçok çelişki.. Hiçmi dönüp kendinize bakmazsınız.

  Ali değil Yusuf... - turq_82

  "Bir Müslüman olarak..." ile başlayan konuşma inşallah maşallahlar ile devam ediyor, sonra araya bir de müslüman ülke kavramı giriyor... Ama sorulan gayet mantıklı soruya cevap yok. Ekonomisi bozulmakta olan bir ülkenin olimpiyatlar için milyarlarca dolar harcaması doğru mudur? 2004 olimpiyatları için yapılan harcamanın Yunanistan'daki krizde rolü olduğunu herkes kabul ediyor. 2014 Dünya Kupasını düzenleyecek Brezilya'da milyonlarca insan sokaklarda yapılan harcamaları protesto ediyor... Yapılacak tesislerden ne geri dönüş alınacak sorusuna cevap yok. Zamanında yaptık Atatürk Olimpiyat stadını. Hem de ülkenin en popüler spor dalı olan futbolun en popüler kulüplerinin hizmetine verdik... Hangi geri dönüşü aldık??

  Microsoft.. - turq_82

  Bir yorumda gözüme çarptı... Microsoft'un gücü devletten kaynaklanmaz diye bir iddia var. Hani başka bir kuruluş olsa umursamam da... Daha yazılım lisansı kavramı ortada yok iken, 90'ların hemen başında, Bill Gates efendi Windows'un atası olan bir yazılımı çok çok ucuza satın alıyor. Bunu kendi yazılımı olarak satmaya başlıyor. Daha sonra önce eyalet düzeyinde sonra ülke çapında tam Bill Gates'in ihtiyacı olan türde yazılım lisanslarına ilişkin kanunlar ortaya çıkmaya başlıyor. Sonra bu kanunlar tüm dünyaya yayılıyor. Şu anda tüm dünyada yürürlükte olan bu kanunlar yazılım işinin doğasına tamamen aykırı olup yıllar yılı sadece Microsoft'un çıkarlarına hizmet etmişlerdir. Microsoft'un rahatça tekelleşmesine; üzerinde binlerce kişinin çalıştığı, kolayca kopyalanabilen bir ürünü sanat eseri gibi lisanslayarak her yıl milyarlarca dolar haksız kazanç elde etmesine neden olmuştur bu kanunlar. Microsoft'un kural tanımaz bir tekel olarak tüm rakiplerine darbe vurması, yerel pazarlarda kimseye nefes alma şansı dahi vermemesi yazılım sektörüne darbe vurmuştur. Lafın kısası, Microsoft, devlet desteği olmadan gelişen firmalara verilebilecek en son örnektir....

  cumhuriyetin aydinligi üzerinden gecinen yobazlar - diğer yaşam formu

  olimpiyat reklam filmini dahi gezicilerle cekmissiniz, bir de gezicilere laf atiyosunuz. Bi tane türbanli, sarikli, carsafli, cember sakalli kisi vb göremezsiniz bu tanitim filminde, sokaktan geceni dahil. Hatta bir iki kere görünen cami silüetini ve cami icerisindeki kiz cocugunun (türbansiz bi de!) hayran bakislarini cikartsaniz, sanirsiniz ki Türkiye degil, Portekiz ya da Ispanya felan. Siz fanlarin sadece stadlardan otele- otellerden stadlara falan gidip ortalikta görünmediklerini mi saniyosunuz. Vapurdan inenlere tahammül edenler, bikinili kadina kendisini zor tutanlar ve onlarin secmenleri bu ülkelerin kizli erkekli, yari ciplak üstleri yüzleri renklerle boyanmis, ellerinde bira siseleri eglenen taraftarlarina nasil tahammül edecek cok merak ediyorum.