Gezi'ci sağlıkçılara inceleme başlatıldı

Gezi'ci sağlıkçılara inceleme başlatıldı
Gezi'ci sağlıkçılara inceleme başlatıldı
Sağlık Bakanlığı Denetim Hizmetleri Başkanlığı, Gezi Parkı eylemlerinde yaralananları tedavi etmek amacıyla gönüllü hizmet eden sağlıkçılar hakkında inceleme başlattı.

ANKARA - Sağlık Bakanlığı Baş Denetçisi İzzet Taşçı tarafından, İstanbul Tabip Odası Başkanlığı'na gönderilen inceleme yazısında şu soruların cevaplandırılması istendi: 

- İstanbul Taksim Gezi Parkı 'nda odanız tarafından koordine edilen tıbbi müdahale ve 'gönüllü revir' işlemleri için neden Sağlık Bakanlığı'ndan izin almadınız? 

- Gönüllü revirleri: Sağlık Bakanlığı'nın ambulansları ve tıbbi ekipleri Taksim Meydanı'nda bahsedilen olaylar çerçevesinde meydanda yer almakta iken, hangi gerekçe ile siz de ilave tedavi ekipleri oluşturdunuz?

- Gönüllü revirlerde kimler görev yaptı? Bu kimselerin görev, yetki ve unvanları neydi? Bu kimselerin hastalara müdahale yetkinliğinin ve yetkisinin olup olmadığını nasıl kontrol ettiniz?

- Yaralı ve hastalara müdahale eden sağlık gönülleri hangi tıbbi kayıtları tuttular? Bunların yasal dayanakları nedir? İnternet sitenizde 'Adli Olgu Ön Değerlendirme ve Belgeleme' işleminde bahsedilmektedir. Bu işlemlerin yasal dayanağı nedir? (Emel GÖKBULUT / DHA)
  http://www.radikal.com.tr/113756111375615

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Samimiyet - bakis acisi

  Simdi "Biz kendi vatandasimizin canini, saligini her seyin ustunde tutuyoruz. O yuzden kimler ne sekilde mudahalede bulundular, vatandaslarimizin cani cok cok kiymetlidir bizim icin ole her onune gelen tedavi edemez." tadinda bu sorulari sormussunuz ama yemezler. Amac once bagciyi tespit edip sonrasinda da evire cevire bir guzel dovmek, sorusturma acmak, vs. vs. Saglik bakanligi evlerin icine biber gazi sikilmasi konusunda emniyetin ilgili birimlerine herhangi bir uyarida, telkinde bulundu mu bulunmadi mi? A)"Evet tabii ki bulundu" B)"O da nerden cikti?" Buyrun.

  cevap - enkidusiyar

  bu sorulara verilecek tek bir cevap var tabi ki: İnsan olduğumuz için sağlık hizmeti verdik

  asıl sağlık bakanlığına dava açılmalı !! - sevgibarış

  siz devletten milyonlarca dolar alan bir bakanlıksınız.olaylar sırasında orada olsaydınız ve zamanında müdahele etseydiniz bu gönüllü insanlar orada olmazdı.bu cesur ve merhametli insanlar sizin eksiğinizi doldurdular.eğer orda olasalarda bugün belkide onlarca ölü olacakdı.dava açılması gereken kişiler sizlersiniz ; sağlık bakanlığı.

  ... - kaamos

  yuh artık! yorumsuz! sadece okuyup ağlamak lazım.

  Aynen Devam - berkayhür

  Milli Eğitim Bak. Sağlık Bakanlığı aynen devam edin canlarım. Gözlerinizden öperim. Baskıyı azaltın dedik hala baskı uyguluyorsunuz, baskı artarsa patlama olacak fizik öyle diyor.Hiç bir madde mukaveti sonsuz değildir. Hamdık, pişiyoruz, olacağız; çocuklar inanın.