'Geziciler' ve polis aynı reklamda buluştu

'Geziciler' ve polis aynı reklamda buluştu
'Geziciler' ve polis aynı reklamda buluştu
Zaman gazetesi, yeni reklam kampanyası kapsamında yaptığı billboardlarda 'gezi eylemcisi' bir gençle Çevik Kuvvet polisini bir araya getirdi.

' Zaman kardeşlik zamanı' sloganıyla yeni bir reklam kampanyası başlatan Zaman gazetesi, ilginç bir billboard reklamı hazırladı.

Gazetenin bugün reklam panolarında görücüye çıkan afişinde Gezi eylemlerinin sembolleri olan ‘yüzücü gözlüğü’ ve ‘maske’ takan bir genç , bir çevik kuvvet polisiyle birlikte Zaman gazetesi okurken görülüyor.

İkilinin okuduğu gazetenin manşetinde ‘Ne gerek var kavgaya’, arka sayfasında ise ‘Bir ihtimal daha var’ başlıkları göze çarpıyor.

Bu ilanın hemen yanında ise büyük puntolarla ‘Zaman kardeşlik zamanı’ afişleri yer alıyor.

Zaman gazetesi yeni kampanyasına Kanadalı yönetmen Norman McLaren'in imzasın taşıyan 1952 yapımı 'Neighbours' (Komşular) filminin uyarlaması olan bir reklamla başlamıştı. Reklam filminde bir çiçek için kavga eden ve canavarlaşan iki komşuya ‘kardeşlik’ alternatifi sunuluyordu.


  http://www.radikal.com.tr/1160202116020220

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yusufmurad yorumcu - siradanbirisi

  Asil sorun baris mesajlari degil asil sorun baris mesaji yapanlarin gercek yüzleri. Zaman gazetesi bilindigi gibi Fetullahin veya cemaatin. Bu cemaat polis, savci ve mahkemelere sizmis durumda. imamin ordusu kitabini yazani hapise nasil attilar sizde eminim iyi bilirsiniz. Sorun iste burada. Polis teskilatini eline gecirmis bir örgüt polisi kullanarak insanlari eziyor ve hatta zaman zaman insanlarin ölümüne sebep oluyor, iskenceden geciyorlar, yillardir yargisiz hapise yatiyorlar ve simdide baris nutuklari atiyor yani. Bu Kadar saf olmayalim.

  hazımsızlar için taze ağzencefil - yusufmurad

  Kardeşlik reklamına bile bu kadar hazımsızlık gösteren "zihnisinirler" nasıl normalleşecek bilemiyorum. Yatıp kalkıp kin ve nefret soluyan, kendinden olmayana hayat hakkı tanımayanları nasıl rehabilite edeceğiz bilemiyorum. Bunlar bizim insanımız olamaz. Ağızlarından bir tane hayır çıkmayan "gudümsüzleri" ne yapacağız bilemiyorum. Fakat bildiğim bir şey var, herkesin bir sabrı var ve fitne ateşi toplumu sardı mı (ırak misali) nerede duracağı belli olmaz.

  her şey barış için - bacchusb

  Sivas olaylarını da ?2 Temmuz 1993?te gerçekleştirilen Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli?nde yangın çıkmış, aralarında otel görevlilerinin de bulunduğu 37 kişi ölmüştü.? şeklinde anlatırken de barışa ve kardeşliğe hizmet ediyordunuz tabii ki, ülkenin en çok dağıtılan gazetesi.

  polis ve kardeşlik - chuckytoy

  Polis, Taksim Dayanışması'ndan Mücella Yapıcı'yı tutuklamış kendi ifadeleri ile ?iç çamaşırına kadar soyundurmuş, polis tarafından domaltılmış, gözleri önünde kızına taciz edilmiştir". Bunu yapan kardeşim olsa ailemi ikna eder soy adını değiştirmesi için mahkemeye başvururum. Mirastan men ederim. Selam veren akrabalarıma selam vermem. Cebine esrar koyar şikayet ederim. Çayına çamaşır suyu katarım. Şimdi söyleyin polis bizim neyimiz olur? Orada deniz gözlüğünü takmış kişi neyin gezisindeymiş?

  Neyse ki herkes balık hafızalı değil - omg

  Gezi direnişi sırasındaki zaman gazete manşetleri şunlar: http://i40.tinypic.com/syl6w4.jpg İnsanların zekasına hakaret etmeyin.

  ferce - diadem

  dedi demedik. neredeyse kelimesini kullandık. yazarların içinde olumlu, tarafsız durmaya çalışanlar olmakla birlikte, genel itibariyle, idarenin ve yandaşların yaftalama, karalama, çarpıtma akımına uyum sağladılar. haber servisleri meseleyi özetler zaten.

  Zaman gazetesi, Fetullah Gülen ve Alevilere dil uzatmak - siradanbirisi

  Hic unutmayacagim. ibrahim Öztürk Zaman gazetesinde ekonomi yazari. Kendisi ayni zamanda Marmara Üniversitesinde Docent. Üniversitede ögrenciler arasinda söyle konusdu: "benim ailemde alevi bayanlara o....u gözü ile bakarlar". Bu zati aleviler protesto etmis olsada Zaman gazetesi ve Fetullah onu hala aralarinda barindiriyor. Zaman gazetesi sadece sünni asiri muhafazakar zihniyetin aynasidir. Kendini liberal tanitmak icin ünlü bati aydinlari ile süslemeye calissada Almanyada, Hollandada vs... artik onlarin güvenilemiyecegine düsünüyorlar.