Gezici'nin anketörleri gözaltına alındı

Gezici'nin anketörleri gözaltına alındı
Gezici'nin anketörleri gözaltına alındı
Gezici Araştırma Şirketinin anketörleri, bugün İstanbul'da saha araştırması yaparken gözaltına alındı.

Gezici Araştırma Şirketinin anketörleri, bugün İstanbul 'da saha araştırması yaparken gözaltına alındı.
Şirket sahibi Murat Gezici, Hürriyet'e yaptığı açıklamada anketörlerinin Yukarı Dudullu'da saha araştırması yaparken, 'izinsiz araştırma yapmak' gerekçesiyle gözaltına alındıklarını söyledi.Sabah saatlerinde 4. Levent'te bir otelde yapılan eğitimin ardından anketörlerin görevlendirildikleri bölgelere dağıldıklarını anlatan Gezici, Yukarı Dudullu'daki anketörlerin gözaltına alındıklarını belirtti.

Gezici, "Polis anketörü gözaltına alma gerekçesini izinsiz saha araştırması yapmak olarak açıklamış. Oysa bizim 2011'den bu yana her türlü siyasi , ekonomik, pazar araştırması yapmak için gerekli izinlerimiz var" dedi. Anketörlerin tutulduğu karakola gitmekte olduğunu söyleyen Murat Gezici, anketörü gözaltına alan polisin, ona Gezici şirketi ile çalışmaması için 'nasihat verdiğini' de söyledi. "Gözaltındaki anketör telefonla bana bilgi verirken, kendisine bu şirkette çalışmaması konusunda nasihat verildiğini de anlattı" ifadelerini kullandı.

SERBEST KALDILAR

Gözaltına alınan anketörler, ifadeleri alındıktan sonra serbest kaldı.

EMNİYET'TEN AÇIKLAMA

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bir araştırma şirketi çalışanlarının gözaltına alındığı iddiasını yalanladı. Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: 19.09.2015 tarihinde bazı basın ve yayın kuruluşlarında yer alan, bir araştırma şirketi çalışanlarının gözaltına alındığı yönündeki haberler ile ilgili olarak kamuoyuna bilgi verilmesi ihtiyacı duyulmuştur. Bahse konu haberlerde adı geçen Gezici Araştırma Şirketi ve anketörleri ile ilgili yapılan herhangi bir işlem olmadığından, haberler asılsız olup iddialar gerçek dışıdır. (AA)