Gezi'de 5. can kaybı: Ali İsmail kurtarılamadı

Gezi'de 5. can kaybı: Ali İsmail kurtarılamadı
Gezi'de 5. can kaybı: Ali İsmail kurtarılamadı
Eskişehir'de 2 Haziran'daki 'Gezi Parkı' eyleminde kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğrayan Ali İsmail Korkmaz hayatını kaybetti. Anne Emel Korkmaz'ın, "Ali, niye direnmedin? Niye bizi bırakıp gittin?" diye feryatları yürekleri dağladı

ESKİŞEHİR - Eskişehir'de Gezi Parkı eyleminde polisin sıktığı biber gazından kaçtığı ara sokakta sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğrayarak beyin kanaması geçiren 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1'inci sınıf öğrencisi Ali İsmail Korkmaz, Eskişehir'de geçen 2 Haziran Pazar gecesi Gezi Parkı eylemine destek için Ak Parti il binasına yürüyen yaklaşık 4 bin kişinin bulunduğu kalabalık arasında yer aldı. Polisin boyalı basınçlı su ve biber gazlı müdahalesinin ardından ara sokaklara kaçan Ali İsmail Korkmaz, iddialara göre burada sivil giysili 5-6 kişinin saldırısına uğradı.

BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ 

Korkmaz'ı arkadaşları yaralı halde bulup İlk olarak Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisindeki Mavi Hastane'ye götürdü. Korkmaz buradan yakındaki Yunus Emre Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. İddialara göre Ali İsmail Korkmaz'ın burada tomografisi çekildi ve 'Bir şeyin yok' denilerek müşahede altına alınmayıp evine gönderildi. Evine gidip uyuduktan sonra fenalaşan Korkmaz, götürüldüğü Eskişehir Devlet Hastanesi'nde yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiği belirlendi. Üniversiteli genç, sevk edildiği Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde 4 Haziran'da beyin ameliyatı oldu.

YOĞUN BAKIMDAN ÇIKAMADI 
Ameliyat sonrası yoğun bakım servisinde tutulan Ali İsmail Korkmaz, 3-4 gün ilaçlarla uyutuldu. İlaçların kesilmesinin ardından solunumu ve bilinci açılmayan Ali, yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı olarak tedavi altında tutuldu.

Ali İsmail Korkmaz, bir hafta önce solunum cihazından çıkarıldı. Kendisi nefes almaya başlayan ancak bilinci yerine gelmeyen Korkmaz'ın bugün öğle saatlerinde ESOGÜ Hastanesi Beyin Cerrahisi yoğun bakım servisinde doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamayarak öldü.

Vücutlarıyla yazdılar: 'Diren Ali'

 

ANNE VE BABANIN GÖZYAŞLARI SEL OLDU
Hatay’dan gelerek, oğulları Ali İsmail Korkmaz’ın tedavi gördüğü ESOGÜ Hastanesi bahçesinde bir ayı aşkın süredir bekleyen baba Şahap korkmaz ile anne Emel Korkmaz, çocuklarının ölüm haberini hastane bahçesinde aldı.NEDEN DİRENMEDİN ALİ?
Gözyaşına boğulup ağlayan Korkmaz çiftini hastanenin özel güvenlik görevlileri ve olayı duyup gelen Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç teselli etmeye çalıştı. Anne Emel Korkmaz’ın, "Ali, niye direnmedin? Niye bizi bırakıp gittin?" diye feryatları yürekleri dağladı.

BAŞHEKİM AÇIKLAMA YAPTI
ESOGÜ Hastanesi Başhekimi Prof.Dr.Akın Turgut, Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Başhekim Turgut açıklamasında, Ali İsmail Korkmaz’ın 3 Haziran 2013 tarihinden bu yana hastanelerinin beyin cerrahisi yoğun bakın ünitesinde tedavi altında olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Ali İsmail Korkmaz’ın yattığı günden itibaren beyin dokusunda hasar olduğu tespit edilmiştir. Ana bilim dalından alınan bilgide yapılan tüm müdahalelere ve girişimlere rağmen tedaviye cevap vermeyen hastamızın 10 Temmuz 2013 tarihinde sat 10.30’da kalbi durmuştur. Hastamız yapılan müdahalelere cevap vermemiş ve saat 11.15 itibariyle de kaybedilmiştir. Ailesine ve tüm yakınlarına Allah’tan sabır dileriz."

CENAZE HATAY’A GÖTÜRÜLECEK
CHP Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt da hastaneye gelerek Korkmaz ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu. Ali İsmail Korkmaz’ın yapılacak otopsisinin ardından akşam saatlerinde memleketi Hatay’a götürüleceği belirtildi. (dha)


  http://www.radikal.com.tr/1141188114118839

  YORUMLAR
  (39 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ARTIK BİTMELİ - Germiyen

  Eylemler amacına ulaştı artık bitmeli...

  rahat uyu ali kardesim - halkız biz

  ve cellat uyandı yatagından bir gece dedi ki tanrım dedi bu ne zor bilmece öldürdükçe çoğalıyor adamlar bense tükenmekteyim öldürdükçe. alinin ethemin mehmetin medeninin ve daha toprağa onuruyla düsen tüm canlarımızın hesabı da sorulacak böyle biline halkız biz yenilmeyiz vurmak ile tükenmeyiz kırmak ile

  tüm zalimlere zulmedenlere bir çift sözümüz var - halkız biz

  sanma mazlumun ahı kalır yerde gün olur devran döner halkın adaleti işler düşen her bir can için hesap fazlasıyla sorulur

  Vicdan - gizemd

  Sorumluların tüm kalbimle aynı acıyı yaşamalarını diliyorum. Baktıkları her yerde Ali İsmail'in yüzünü görsünler.

  Katillere - vancetti

  İnşallah sizinde bir gün böyle alemin yakışıklısı bir oğlunuz olur. İnşallah onuda bir başka katil vurur.İnanın buna rağmen onada üzülürüm, çünkü ben insanım...

  Okumak istemiyorum - efeg27

  Tüm bu zalim polisin neden olduğu ölümler, sakat kalanlardan sonra polise en ufak sempatim kalmadığı gibi nefretim zirvede, dilerim Allahtan aynı acıyı en kısa sürede yaşarlar yada birileri yaşatır. Polisler intihar ettiğinde falan üzülürdüm ne aptalmışım aksine sevinmem gerekiyormuş... Ölümlere bile sevinen AKP lilere laf söylemek is egereksiz çenemi yorayamayacağım nasılsa belalarını bulacaklar er yada geç...

  Yüzsüzler. - ganjml

  Hadi konuşun utanmazlar, genç bir fidan daha öldü,sizin saldırıya uğradığını iddia ettiğiniz türbanlı bayana saldırı palavrasına ne oldu,bütün ederiniz söylediğiniz yalan kadar işte,sapına kadar bir gerçek işte,bir genç öldü,nasıl mutlumusunuz,başlayın savunmaya,bir canın karşısına kaldırım taşını,belediye otobüsünü çaıkarın durmayın hadi,başbakan polisimizi daha da güçlendireceğiz diyor,aman acele et,hem öyle donat ki bazuka,roketatar falan kullansınlar da böyle yoğun bakım falan olmasın,toptan temizlik,sizin vicdanınız kararmış geriye kalan herşeyiniz gibi.