Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'

Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'
Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'
Twitter'da 'Yenilmezler' başlığı altında Gezi eylemlerinin ikonları yapılmıştı ama önemli bir eksik vardı: Çıplak adam!
Haber: ÇAĞLAYAN ÇEVİK / Arşivi

'Gezi Parkı Direnişi', dün Twitter 'da 'Yenilmezler' başlığı altında kendi ikonlarının listesini yapmıştı. Kırmızılı Kadın 'la başlayıp çArşı ile devam eden liste, 'Çıplak Adam'la sonlanmıştı. Ancak birçokları diğer ikonlara aşina olsa da, 'Çıplak Adam' hak etmedi şekilde gözden kaçmıştı...
Aslına bakarsanız olayların başından beri bütün ezberleri altüst eden en sıradışı eylemi gerçekleştiren #duranadam'dan bile önce 'durmuştu' çıplak adam. Hem de tüm çıplaklığıyla, dimdik! Fakat 'çıplak eylem'i gerçekleştirdiği 15 Haziran günü, Gezi Parkı'na polis müdahalesinin ve direnişin en uzun ve hareketli geçtiği gündü. Yani Twitter üzerinden 'acil' bilgilerin daha çok paylaşıldığı sıcak saatlerin yaşandığı bir vakitte gerçekleşti bu eylem. Sosyal medyada görüntüsü paylaşılsa da, ne canlı yayında ekranlara yansıdı (ki zaten görsel medya şu haliyle yayınlamaktan hicab duyabilirdi!) ne üzerine çokça yorum yapıldı, ne de soyunup yanında durabilen başkası oldu!
Hakkında Twitter'da 'Polise karşı m.lafat kokteyli', 'İşte gerçek dik duruş' gibi şakalar yapılsa da, sosyal medyanın prime time'ına denk gelemediği için birçoklarının gözünden kaçtı. Ama 'çıplak adam' epeyce bir bölümü sosyal medya üzerinden tartışılan Gezi eylemlerinin 'ikonları' arasında sayılmayı hak etmişti! 


  http://www.radikal.com.tr/1138256113825612

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yemedi - mona_noyan

  kimse hakkını yemedi. Onun versiyonları çıkıp durur bütün semboller yenilmez oluncaya kadar :D

  illaki soyunalımmı - polo111

  yine yorumlarda söylenenler (herzamanki gibi) çarptırılmış ve nerelere çekilmiş.çıplaklığın masumluk olduğunu temizlik olduğunu düşünenler neden kıyafetli dolaşıyo ozaman.herkes çıksın sokaklara çırılçıplak.insanlar derdini ağızlarıyla anlatır başka uzuvlarıyla değil.soyunmak level atlatıyorsa durmak yok level 1 e devamm..

  Uzun süredir bu kadar gülmemiştim.. M..fat kokteyliha.. - Baverobin

  Adam saat 24.00 dan sonra soyunmuş.. daha ne.. Hem eylem yapacak yer mi yok! Gidin siz de başka yerlerde yapın eyleminizi.. Gazmanların gücü bölünmüş olur.. ne güsel..

  Annesi Var. - Clear

  Dokanmayın garibime(!),o çıplak adamcağızın da bir annesi var.

  anca bu beklenirdi zaten'e - Kayalasl

  tabii tabii..Bunca biber gazı, tazyikli su,şiddet uygulaması, öldürmelere, göz çıkarmalara doyamama falan değil de ayıp olan, utanmamız gereken, kendisini bütün bunlara çırılçıplak kalkan eden onurlu bir adam...

  Polo111 isimli kullanıcıya - Berçben

  Zaten bir annenin, bir genç kızın, bir kız kardeşin ya da bir eşin eyleme katılmak için kocasından, babasından, abisinden izin alması gerekiyormuş gibi konuşarak baştan saçmalıyorsunuz. Siz bedensel çıplaklığa takmışsınız kafayı, anlamına kafa yormayı aklınızdan bile geçirmiyorsunuz. Eminim siz olsanız geçerken yanından gözlerini dikerek bakardınız. Ama bakmayan çok insan var çünkü mahremiyet bacakta, kolda, göğüste, peniste değil HAK'tadır bizim için.

  tabu - karayel1965

  ekranlarda ve gündemde yerini almamasi beynimize kazilmis tabular yüzündendir.oysa ciplaklik en masum halimiz degilmidir.bati tarzi eylem oldugu icin lince maruz kalmamasina sevinmeliyiz.