Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'

Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'
Gezi'de hakkı yenen 'çıplak adam'
Twitter'da 'Yenilmezler' başlığı altında Gezi eylemlerinin ikonları yapılmıştı ama önemli bir eksik vardı: Çıplak adam!
Haber: ÇAĞLAYAN ÇEVİK / Arşivi

'Gezi Parkı Direnişi', dün Twitter 'da 'Yenilmezler' başlığı altında kendi ikonlarının listesini yapmıştı. Kırmızılı Kadın 'la başlayıp çArşı ile devam eden liste, 'Çıplak Adam'la sonlanmıştı. Ancak birçokları diğer ikonlara aşina olsa da, 'Çıplak Adam' hak etmedi şekilde gözden kaçmıştı...
Aslına bakarsanız olayların başından beri bütün ezberleri altüst eden en sıradışı eylemi gerçekleştiren #duranadam'dan bile önce 'durmuştu' çıplak adam. Hem de tüm çıplaklığıyla, dimdik! Fakat 'çıplak eylem'i gerçekleştirdiği 15 Haziran günü, Gezi Parkı'na polis müdahalesinin ve direnişin en uzun ve hareketli geçtiği gündü. Yani Twitter üzerinden 'acil' bilgilerin daha çok paylaşıldığı sıcak saatlerin yaşandığı bir vakitte gerçekleşti bu eylem. Sosyal medyada görüntüsü paylaşılsa da, ne canlı yayında ekranlara yansıdı (ki zaten görsel medya şu haliyle yayınlamaktan hicab duyabilirdi!) ne üzerine çokça yorum yapıldı, ne de soyunup yanında durabilen başkası oldu!
Hakkında Twitter'da 'Polise karşı m.lafat kokteyli', 'İşte gerçek dik duruş' gibi şakalar yapılsa da, sosyal medyanın prime time'ına denk gelemediği için birçoklarının gözünden kaçtı. Ama 'çıplak adam' epeyce bir bölümü sosyal medya üzerinden tartışılan Gezi eylemlerinin 'ikonları' arasında sayılmayı hak etmişti!