Gezi'de hayatını kaybedenler için 6 park yaptırıldı

Gezi'de hayatını kaybedenler için 6 park yaptırıldı
Gezi'de hayatını kaybedenler için 6 park yaptırıldı
Çankaya Belediyesi, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybedenlerin isimlerini 6 parkta yaşatacak. Parkların toplu açılışının Cuma günü sade bir törenle gerçekleştirileceği belirtildi.

ANKARA - Çankaya Belediyesi, Gezi Parkı eylemlerinde hayatlarını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Ali İsmail Korkmaz, Ahmet Atakan, Mehmet Ayvalıtaş ve komiser Mustafa Sarı adına yeni parklar yaptı. Parklar, Çankaya Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda düzenlendi. Yapılan çalışmayla ilgili düşüncelerini belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Gezi Parkı eylemlerinin Türkiye tarihine geçecek ve hafızalardan silinmeyecek olaylar olduğunu belirterek, "Yaşananları Çankaya’da da unutturmamak adına almış olduğumuz bu karar, toplumsal olayların ne denli izler bıraktığını gösteriyor. Barış, kardeşlik, güven ve hoşgörünün hakim olduğu günler geçirmeyi umut ediyorum. Sonsuzluğa uğurladığımız bu kardeşlerimiz, hafızalarda olduğu kadar parklarımızla da yaşayacaklar" dedi.

Gezi Parkı eylemlerinden hayatını kaybedenlerin isimlerini Mustafa Kemal, Kırkkonaklar, Dikmen-Cevizlidere, Öveçler ve Birlik semtlerinde yaşatmaya devam edecek olan parklar, taşıdıkları anlamın yanı sıra çim alanları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları ve spor alanları ile de bulundukları bölgede yaşayan vatandaşlara önemli bir dinlenme ve eğlenme imkanı sunacak. Parkların toplu açılışı Mustafa Kemal Mahallesi'nde 27 Eylül Cuma günü saat yapılacak sade bir törenle gerçekleştirilecek. (DHA)