Gezi'de iftar için iki tutuklama istemi!

Gezi'de iftar için iki tutuklama istemi!
Gezi'de iftar için iki tutuklama istemi!
Gezi Parkı'nda dün düzenlenmek istenen iftar sırasında gözaltına alınan iki kişi için tutuklama istendi. 4 kişi ise serbest bırakıldı.

İSTANBUL - Gezi Parkı'nda dün akşam düzenlenen iftar yemeğine katılmak isterken gözaltına alınan iki kişi için tutuklama istendi. Taksim Gezi Parkı'nda yapılmak istenen iftar sırasında çıkan olaylarda gözaltına alınan 6 kişi bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin sorgusu savcı Selim Berna Altay tarafından yapıldı. Savcılık sorgusunun ardından 2 kişi 'toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet etmek' suçlamasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. 4 kişi ise serbest bırakıldı. (Selahattin GÜNDAY/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114395211439522

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Din tücarlari - Roza lüxemburg

  Bu ülkede anli sanli iftar sofralarini yalniz AKP organize eder. Baskalari da iftar sofralari düzenlerseler AKPliler iftar sofrasinda nasil sov yapacaklar Nasil din tücarligi yapacaklar. Dindar olmanin olmazsa olmazi özellikle ramazan ayinda bütün siyasi emellerden arinmayi gerektirirken bunlar en cok da bu ay siyassete batiyorlar.

  büyük usta - aharasa

  usta, bu insanlar olur olmadık gösteriler yapıyor. hayır barışçı olsalar da sadece bir yerde toplanılması bile benim gıcığıma gidiyor. sinir oluyorum. suç işlemeseler de onlara polisi yolla, gazlasınlari, sulasınlar, sopalasınlar, gerekirse kurşun sıksınlar. amaaslında daha etkili bir caydırıcı yöntem var: o da onları yargılamak. tamam suç işlemedikleri için sonunda mahkum olmuyorlar ama olsun. karar çıkana kadar geceleri uyuyamıyorlar, aileleri ve kendileri endişedenakla karayı seçiyor. bu hapis yatmaktan daha yıldırıcı. onları göz altına al, tutuklatırsan daha iyi ama tutuklatamazsan bile dava açtır. oraya en ağır suçları yaz. hükümeti devirmek anayasa düzeni değiştirmek filan. salla gitsin. sonunda beraat ederler ama olsun. dedim ya esas amaç yıldırmak. ha bu arada bu yaptıklarımızdan dolayı kemik seçmenlerimiz bize oy vermekten vaz geçmeyeceği için bir kaybımız da olmaz. bize her yer her zaman %50.