Gezi'de kaç tane 'küfürlü' mesaj atıldığı belli oldu!

Gezi'de kaç tane 'küfürlü' mesaj atıldığı belli oldu!
Gezi'de kaç tane 'küfürlü' mesaj atıldığı belli oldu!
Emniyet'in, Gezi Parkı eylemlerin ardından başta Twitter olmak üzere sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı takibe göre tam 170 bin küfürlü mesaj atıldı.

Radikal.com.tr - Hürriyet 'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre yapılan incelemelerde başbakana yönelik olanlar başta olmak üzere 170 bin hakaret ve küfür içeren tweet belirlendi.

ÖZEL EKİP KURULDU
Gösterilerin başlamasının ardından Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Müdürlüğü bünyesinde, “ Twitter ve Facebook” takibi için özel ekip kuruldu. Değişimli olarak 24 saat sosyal medyayı takip eden ekipler, küfür, hakaret içeren mesaj ve tweetleri not aldı. Ankara Emniyeti’nin tespitine göre, Gezi Parkı eylemlerinin başladığı tarihten bugüne kadar Başbakan ve diğer devlet büyüklerine yönelik hakaret ve küfür içeren 170 bin mesaj ve tweet atıldı. Emniyetin raporu soruşturmayı yürüten savcılığa gönderilecek.


  http://www.radikal.com.tr/114022911402299

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bak "berkayhür" kardeş. - Clear

  Önce "fikir beyan hürriyeti,düşünce özgürlüğü,ifade özgürlüğü" ile "küfür ve hakaret özgürlüğü(!)" nü tanımlayıp arada bir fark var mı,varsa nedir,hangisi hoşgörüye layıktır,bir yanıt verelim.Gerisini sonra halledelim.Olmaz mı? Adının ardına "hür" takmak yeterli değildir.Ayrıca beni öne sürüp de örnekleme yapma! Ben kimseye küfür ve hakaret etmem.Çok komik oluyorsun.

  Bak "Clear" Can! - berkayhür

  Senin bile yazarak insanlara kendini ifade edebilmene ifade özgürlüğü denir. "Hiç kimse fikirlerini beyan etmmekte, değiştirmekte zorlanamaz" ve "herkes düşüncelerini yayma ve paylaşmakta özgürdür" maddeleri anayasa ve İHS tarafından güvence altına alınmıştır. Kaldı ki benim adıma ve benim resmimle açılmış bir hesaptan sana küfür edilse dahi, bunu kanıtlayacak şey nedir? Şudur güzel kardeşim; TÜBİTAK tarafından verilen rapora rağmen delillerle oynanmamıştır deyip insanları yıllarca virüs ile sonradan oluşturulan dosyalarla 5 yıldan beri tutuk etmektir.

  melih - x-rayspex

  melih'in yazdığı küfürleri de saymışlar mı?

  anlayamiyorum - Leyla2008

  gercekten anlayamiyorum, bu ülkede sadece basbakana küfretmek mi suc? Peki onlarin söyledikleri? Kendisi ve cok degerli ankara belediye baskaninin, (ve daha pek cok adamininin) ekranlardan söyledikleri de bize hakaret ve küfür.. Onlara kim sorusturma acacak? Inanilmaz derecede haksizliga ugramis hissediyorum...! :-(

  Sınırı nedir? - elmd

  Başbakan vatandaşa hakaret eder ama kendilerine gelince hakaret sınırları pek dar. Kim bilir neleri dahil ettiler o sınıfa.

  KÜFÜR - pispor

  her zaman kişiye aittir kendi kendine küfür ediyor küfür ahlaksızlıktır ben asla küfürlü kişilerin sayfalarını yorumlarını dikkate alırım silerim arkadaşlığımdan da anında çıkartırım küfür bir hakaret mi yada bir saldırı mı onu bilmem ama küfür edenler zavallı elinden bir şey gelmeyen insanların işidir küfür terbiyesizliktir asla küfrü onaylamam

  Caydıramazsınız - generalduncan

  Polis takibi falan artık bu halka işlemez. Polisle korkutmak ilkokuldaydı. Ne söyleyeceğimize kimse karışamaz. Anca Radikal editörü gibi engellersiniz ama sesimizin çıkmasını durduramazsınız. Twitter'ı kapatsanız Instagram'dan ederiz kelamımızı. Onu kapatsanız bas konuştan ederiz. Başbakanın özel istihbarat ekibi olduğunuzu ispatladığınız için teşekkürler polis ve savcılar. Sizlerin görevi hükümet düşene kadar, bunu aklınızdan çıkarmayın.