Gezi'de Kandil simidi dağıtılacak

Gezi'de Kandil simidi dağıtılacak
Gezi'de Kandil simidi dağıtılacak
Bu gece Miraç Kandili. Gezi Parkı'nda etkinlik hazırlıkları sürerken, Gezi Parkı direnişçilerine akşamüstü saatlerinde kandil simidi dağıtılacağı açıklandı. Simidi dağıtacak kurum ise adının gizli kalmasını istiyor.

Bu gecenin Miraç Kandili olması sebebiyle, Taksim’deki Gezi Parkı direnişçilerine kandil simidi dağıtılacak. Simidi dağıtacak kurum adının gizli kalmasını isterken, dağıtıma saat 5 civarında başlanması planlanıyor.

Konuyla ilgili bilgi veren gazeteci ve yazar Foti Benlisoy, kandil simitlerinin dağıtımı hakkında “Muhtemelen herkese 1 simit ikram edilecek ama henüz ayrıntılar kesin değil. Dağıtım paralı olmayacak, zaten Gezi’de parayla bir şey alıp vermek gibi bir durum yok” diye konuştu.

Kandil simidi dağıtılması konusunda Gezi Parkı Direnişi’nin bir girişimi olmadığını belirten Benlisoy, “Bizim aldığımız bir kararın uygulanmasından ziyade, insanların insiyatifi ve yaratıcılığı sonucu ortaya çıkmış bir fikir bu. Bir kurum, bu akşamın Miraç Kandili olması dolayısıyla böyle bir şey düşünmüş. Biz de her desteği kabul ediyoruz ve minnettar oluyoruz” dedi.
Benlisoy, Gezi Parkı’nda başlangıçtan itibaren çok geniş toplumsal destek ve dayanışma olduğunu belirterek, “İnsanlar Gezi Parkı’nda hep ihtiyaç olduğunu düşündükleri malzemeleri getirdi. İsteyen yağmurluk, isteyen tıbbi malzeme, isteyen yiyecek getirdi ve biz de Gezi Parkı Direnişi olarak bunları dağıtıyoruz,” diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Kandil

  ,

  Gezi Parkı

  ,

  Gazeteci

  ,

  yazar

  ,

  kurum