Gezi'de sarsıcı iddia: '10 metreden başından vurdular'

Gezi'de sarsıcı iddia: '10 metreden başından vurdular'
Gezi'de sarsıcı iddia: '10 metreden başından vurdular'
Taksim'de polisin attığı gaz fişeği kafasına gelen ve ağır yaralanan lise öğrencisi Mustafa Ali Tombul'un olay yerindeki görgü tanığı: "Etrafını sardılar ve 10 metreden başından vurdular"...

İSTANBUL - Gaz bombası kapsülü ile ağır yaralanan İzmir Ticaret Lisesi 9'uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Mustafa Ali Tombul'un sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
TAYAD'lı aileler adına tedavi gördüğü Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde 14.00'te basın açıklaması yapan Nuri Cihanyandı, "16 yaşındaki Mustafa Ali Tombul, polisin 10 metre mesafeden nişan alarak ateşlediği gaz bombası kapsülü ile vuruldu. Arkadaşları tarafından taksi ile ağır yaralı halde hastaneye kaldırıldı. Yaşananlardan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın sorumludur" dedi.
Olay sırasında yanında bulunan arkadaşlarından Tuğçe Taşgit de, "Grup Yorum konseri için İzmir'den geldik. Taksim Gezi Parkı'na da uğramak istedik. Ali yaralandığında yanındaydım. Olay sırasında İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarındaydık. Bir anda etrafı polis sardı ve insanlar kaçmaya başladı. Ancak Ali hızlı davranamadı. Polis çok yaklaştı ve biber gazı fişeğiyle 10 metre bile olmayan mesafeden kafasından vurdu" dedi.
Mustafa Ali Tombul

Tuğçe Taşgit, arkadaşının kafasından çok kan aktığını belirterek, şöyle konuştu:
"İnsanlık dışı, sanki öldürmek istercesine müdahale ettiler. Taksi çevirdik. Ancak taksici bizleri almak istemedi. İnsanların baskısı nedeniyle almak zorunda kaldı. Ali'yi hastaneye getirdik. Hemen ameliyata aldılar. Polisler hastane içerisine girerek bizleri gözaltına almak istedi. Ali şu an komada. Sağlık durumu çok ciddi. Ailesi de çok üzgün. Yoğun bakımda uyutuluyor. Doktorlar durumuna göre 15 gün daha uyutulacağını, uyandırmak için kararın daha sonra verileceğini söylediler. Ali yaralanmasaydı bugün ya da yarın İzmir'e geri dönecekti. Ancak hastanede uzun süre kalacak gibi duruyor."
Gencin ailesinin de olayı öğrenerek hastaneye geldiği belirtildi. (Mustafa ÖZDABAK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1141062114106210

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Daha 16! - onurayalkis

  Daha 16ymış. İçim yandı okurken. Mermi atamazsa gaz fişeği atıyor, resmen adam öldürmek için. Direk kafaları hedef alıyorlar, bizzat kafamı yanından sıyırdığından biliyorum. Neden böyle öfkelisin be polis bu insanlara karşı? Neden bizi öldürmek istiyorsun?

  Hani darbeler bitmisti... - kujo84

  Darbeler birecek ozgurluk,adalet,demokrasi gelecek demistik.Hani nerde.ayni tas ayni hamam.

  Zalimler - Roza lüxemburg

  Bir metraden vursa ne olur. Savcida Hakim de AKP li. Bu savcilar ve hakimler dün genarallerin karsisinda hazirol duruyorlardi bu gün de Tayyip in karsisinda Hazir ol duduyorlar. Kim Güclü ise onun borusu öter totaliter fasist rejimlerde.

  Nazar degdirme sucu - ohabey

  Eee bir lise ogrencisi 10 kaskli silahli polise bakarsa onlar da kendilerini nazardan korumak icin boyle 10 metreden vururlar. Destan yazan polise nazar eden gozlerin hepsi cikartilacak gibime geliyor.

  . - özdoğan.

  fişeklerin insanların doğrudan vücutlarına atıldığını Eyleme giden herkes bilir çok şaşırmamak lazım

  cevap basit - can84

  Sokağa çıkmasaydı orada bulunmasaydı diyecekler.

  Olay doğruysa buna tek bir ad verilebilir: Fantezi - thetopographyofhell

  Durmak yok yola devam! Evet yola devam edecez de önce bir 70'lere Maraşa, 80'lere cezaevlerine, 90'lara Sivas'a ugrayalim. Oradaki pratikleri bir icsellestirelim. Kaldigimiz yerden devam ederiz. Bravo be! Artik fanteziye basladiniz.