Gezi'de yaralanan Ali'den iyi haber

Gezi'de yaralanan Ali'den iyi haber
Gezi'de yaralanan Ali'den iyi haber
Başına gaz kapsülü isabet eden Ali Tombul'un durumu iyiye gidiyor. Mustafa Ali Tombul bugün sabah saatlerinde gözlerini açtı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, 8 Temmuz’da düzenledikleri törenle Gezi Parkı’nı açtı. Törenin ardından bir grup Gezi Parkı’na yürümek isteyince polis müdahalesiyle karşılaştı. Mustafa Ali Tombul bu sırada başına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralandı. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Doktorları bir haftadır uyuttukları Mustafa Ali Tombul’u uyutan ilaçları dün kesti. Mustafa Ali Tombul bugün sabah saatlerinde gözlerini açtı. Seslere tepki veren ve ellerini oynatan Mustafa Ali Tombul, boğazındaki borulardan rahatsız olunca yeniden ilaçla uyutuldu.

HASTANE ÖNÜNDE AÇIKLAMA

Ali Tombul'un yakınları hastane önünde açıklama yaptı. Başhekimlik önünde yapılan basın açıklamasına katılan bir grup eylemci ise hastane önünde şarkı söyleyerek ve sloganlar atarak yoğun bakımda yatan Ali Tombul'a destek verdi.

Baba Mehmet Tombul oğlunun sağlık durumunun iyiye gittiğini söyledi. Tombul, "Yapmış oldukları hayıı dualar için, bize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim. Doğru düzgün insanların dualarını Allah hiçbir zaman geri çevirmez. Allahıma şükür oğlumuz ayağa kalkacak. Bekliyoruz" dedi.

'HUKUK MÜCADELESİNİ DE KAZANACAĞIZ'

Oğlunun uutulması için verilen ilaç tedavisinin bitirildiğini ifade eden Tombul, "İlaçları tamamen kesildi. Uyutulmak üzere verilen ilaçların tamamı kesildi. Şu an biz daha göremedik kendisini. Bekliyoruz halen. Büyük bir ihtimalle bugün akşam ya da yarın sabah gözlerini açarak hayata merhaba diyecek. Hukuksal açıdan da gerekli işlemler yapıldı. Ben inanıyorum ki oğlum ayağa kalkacak. Çünkü benim oğlum katil değil, uyuşturucu da satmıyor, darp da yapmıyor. Haklı bir mücadele veriyor. O yüzden hukuksal mücadeleyi de kazanacağız" diye konuştu. Grup açıklamaların ardından olaysız şekilde dağıldı. (Hürriyet, DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114200011420002

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ... - noelon

  öncelikle geçmiş olsun... umarım Ali'nin daha da güzel haberlerini en kısa zamanda alırız... ancak bir noktaya dikkat çekmek istiyorum: bir altta, yine Ali'ye iyi dileklerini sunan ve Ali'nin sağlığına biraz olsun kavuşmasını kutlayan yoruma olumsuz oy veren kişi kimdir? nasıl bir amaç ile bu sağlık kutlayan yoruma olumsuz oy verebilmiştir? işte ali'yi ve daha nice ali'leri yaralayan, öldüren, katleden zihniyet bu olumsuz oy sahipleri gibi insanlıktan çıkmış yabaniler sürüsüdür... iktidardaki zümre tarafından din, iman yalanları ile bir koyun ama vahşi bir koyun gibi güdülen sürü mensuplarıdır... işte bu caniler akepenin meşhur dindar ve kindar nesilleridir... yahu aklım almıyor bir insanın sağlık haberine olumsuz oy veren varlıklar insanlıktan ne zaman ve nasıl bu kadar çıkmışlardır?

  ..... - Ilkay

  sonunda guzel bir haber! Buyuk gecmıs olsun!