Gezi'den çıkamayan polis: Kafama sıkacağım!

Gezi'den çıkamayan polis: Kafama sıkacağım!
Gezi'den çıkamayan polis: Kafama sıkacağım!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Gezi olayları nedeniyle izinlerini durdurduğu polislerin Şark tayinlerini de 1 yıl erteledi. Duruma polisler tepki gösterdi

Radikal.com.tr - İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 100’ü başkomiser ve komiser 2 bin 200 polisin şark tayinleinin 1 yıl ertelenmesi tepkiye neden oldu. Hürriyet 'in haberine göre Gezi Parkı eylemleri nedeniyle yorulan ve ailelerini günlerdir göremeyen polisin kendi arasında "Biri geçici desin, kafama sıkacam yoksa" diye konuştuğu öğrenildi.
İstanbul Emniyeti’nde görev yapan polislerin tayin yerleri mayıs ayı başında belli oldu. Tayini çıkan polisler, Personel Şube Müdürlüğü’nde ilişik kesme işlemlerini başlattı, bir kısmı gideceği illere eşyalarını gönderdi. Bazıları kira sözleşmesini yenilemezken, bazıları gidecekleri illerde ev kiralayıp depozito yatırdı. Kimi polisler çocukları için gidecekleri illerde okul arayışına girdi. Evlenecek olan polisler de tayin arası aldıkları yıllık izinlerinde düğün tarihlerini belirledi. Bu hazırlıklar sürerken, Gezi olayları patlak verdi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın istedi, Emniyet Genel Müdürlüğü de tayinleri bir yıl erteledi.

DİNLENME SÜRESİ 12 SAAT

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün tayinleri durdurduğu haberi, 2 bin 200 polise salı gecesi 21.00’de cep telefonlarına gönderilen mesajla duyuruldu. Polisler tayin şoku yaşarken, 2’nci şok dalgası da geldi. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, yaklaşık 40 bin polisin yıllık izinlerini geçici olarak durdurdu. Mesai saatleri yeniden düzenlendi. Normalde 12 saat çalışan polis 24 saat dinlenirken, dinlenme süresi 12 saate indirildi.

POLİS DE SOSYAL MEDYADA TEPKİ GÖSTERİYOR

Bazı polisler bu duruma forumlarda şöyle tepki gösterdi:
A.E: Tayinler belli olduğunda eşyalarımı gönderdim. Eşyaları gönderirken bir ton para harcadım, şimdi de geri getirmek için para harcayacağım.
B.Y: Tayinim çıkınca kira kontratımı iptal ettim. Gidecek olduğum ilde ev kiraladım. Yeni ev bulmak zorundayım, kaporam da yandı.
O.Ö: Tayin arası yıllık izin döneminde memleketime gidecektim. Evlenecektim. Bütün hazırlıklar yapılmıştı ancak şu an evlenme gibi bir durumum kalmadı.
‘Tentakül’ nik’li bir polis: Biri geçici desin, kafama sıkacam yoksa.
‘Ahmulu’ nik’li bir polis: Kendi kurumumla ilgili bunu söylemek içimi daraltıyor ama personelini bu kadar rezil eden bir teşkilat daha görmedim ben.
‘Akademili82’ nik’li polis: Resmen modern köleyiz. Atalarımızın yapmadığı sömürgeyi bize yapıyorlar.


  http://www.radikal.com.tr/1138371113837122

  YORUMLAR
  (22 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sol Polise Göz Kırpıyor - ibretnüma

  Tüm bu eylemler sürecinde sol jargonlarıyla polisi de bu kirli devlet düşmanlığını batağa sürüklemeye çalışıyorlar. Polisler bu oyuna gelmez. Dayanın polis kardeşlerimiz daha iyi günlere çıkacaksınız.

  iyi sallamissiniz... - HainKurt

  bir kere onlarin polis olduklarini nereden biliyorsunuz? sunun yazdigi bilgiye gore biri soyle duymus deyip gercek gibi yazmak gazetecilige yakismiyor... ayrica sunu bir arastirsaniz? "Yaklaşık 2 bin polisi ilgilendiren tayinlerin durdurulması kararıyla bazı polis memurları, ailelerini bile gönderdiklerini belirterek durma itiraz etmiş, bazıları da ev tutup eşyalarını bile gönderdikleri için karara tepki göstermişti. İstanbul Emniyet Müdürlüğü polislerin durumunu göz önüne alarak şark tayinlerine isteğe bağlı koşulunu getirdiği öğrenildi. Alınan karar polislere kısa mesaj gönderilerek bildirildi."

  polis terminolojisi - ğuvvar

  1. alın bunu alın 2. gurubu dağıt 3. biber gazı sık 4. kitap oku sonuncusu güzel olmuş. kitap okuyan polisleri başka bir polis grup gaz sıkarak dağıtmalı. çünkü, muhtemelern aralarında marjinaller vardır. belki izinlerin ertelenmesi ve tayinlerin durdurulması emrine karşı sosyal medyada mağdurum mesajı atanlar da vardır. bunlar kesin 1-2 saat kitap okuyup anarşikliğe soyunanlardır.

  ... - solidarnosc

  derdimiz polisle falan degol, bu muameleyi kendinize reva gormuyorsaniz artik bize gaz bombasi atmayin...

  eylemcilik - abduman

  yarın taksim'de "polise zulme hayır" pankartı açsa biri...

  POMA'lar Hazır - blueknife

  Eylem yaparsanız size POMA'lar ile müdahale ederiz. Haberiniz olsun :-) Yok öyle Devletin Kanunları'na karşı gelmek, düzeni bozmak, Olay Çıkarmak :-))). ("ÇARŞI"; Gezi Direnişi ve bu Direnişe katılan hepimiz sizi ve o esprili dilinizi hiç unutmayacağız. Halklarına sahip çıkan ve yanında olan YÜREĞİNİZE SAĞLIK)

  POLİS İSTİFA! - Gerçek?

  Polisin kendisini öldürmesine gerek yok ki! İstifa etsinler, şiddet kullanmaya karşı ve anayasaya aykırı olarak kendilerine verilen emirleri uygulamamak için protesto etsinler! Polis olmak zalim olmayı getirmiyor bunu unutmasınlar ve halkın yanında yer alsınlar, yoksa ölümler hiçbir zaman çözüm değildir.