Gezi'den İzmir'e böyle döndü

Gezi'den İzmir'e böyle döndü
Gezi'den İzmir'e böyle döndü
İstanbul Taksim'deki Gezi Parkı protestoları sırasında 8 Temmuz'da polisin attığı biber gazı kapsülüyle başından ağır yaralanan lise öğrencisi 17 yaşındaki Mustafa Ali Tonbul, hastaneden taburcu edilmesinin ardından İzmir'deki evine getirildi.

İZMİR - Gezmek için İstanbul ’a giden Mustafa Ali Tonbul, geçen 8 Temmuz’da arkadaşlarıyla buluştuktan sonra izin verildiğini duyduğu Gezi Parkı açılışına katılmak istedi. Henüz parka gelmeden, polisin eylemcilere müdahalesi sırasında arada kalan Tonbul’un başına gaz fişeği isabet etti.

Gezi'de sarsıcı iddia: 'Biri tuttu, biri de 10 metreden başından vurdu'

Taksiyle Taksim İlkyardım Hastanesi’ne kaldırılan ve duran kalbi çalıştırılan Tonbul, 22 gün yoğun bakımda kaldı. Hayatta kalma mücadelesini kazanan Tonbul, taburcu edilmesinin ardından İzmir’in Bayraklı İlçesi Doğançay Mahallesi’ndeki evine getirildi. Daha hızlı iyileşmesi ve beynine baskı yapmaması için kafatasından alınan ve daha sonra yerine konulacak olan kemik özelliğini kaybetmemesi için karnına yerleştirilen Tonbul, olay anını hatırlamıyor.
Taksim'de yaralanan Ali Tombul'un babası: Ben katilim

Başarılı geçen iki ameliyat sonrası ayağa kalkabilen Tonbul’un karnındaki kemik, 20 gün sonra yapılacak son ameliyatla da yerine konulacak. Sağlığına kavuştuktan sonra eğitimine devam etmek istediğini dile getiren Tonbul, üniversitede tarih bölümü okumak istediğini söyledi.

BABA İŞTEN ÇIKARILDI
Oğlunun sağlık problemleri nedeniyle sürekli yanında olmak zorunda kalan baba Mehmet Tonbul, "Haziran ayında yeni başladığım işten oğlumun sağlık problemleriyle ilgilendiğim için çıkarıldım. Çünkü tedavi sürecinin ne kadar uzun olacağı belli değildi ve işe yeni başlamıştım. Böylece işimden de oldum. Ancak şükür ki; oğlum şu anda mucizevi şekilde hayatta ve bizimle. İnşallah daha da iyi olacak" dedi.
Polis, Tombul'un odasına girmeye kalkmış!

Yaşadıkları süreç sırasında kendilere destek verenlerin de olduğunu anlatan Mehmet Tonbul, "Özellikle Bayraklı Belediye Başkanımız Hasan Karabağ, İstanbul’da dahi ziyarette bulundu ve her türlü desteği veriyor. Herkese çok teşekkür ediyorum. Öte yandan konuyla ilgili de soruşturma sürüyor. Suç duyurusunda bulunduk. Umarım kısa sürede suçlu bulunur ve cezasını çeker" dedi.  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114758411475847

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sayın dogann - Terrarosa

  siyasi iktidarı siz bir halk olarak mı savunuyorsun yada orada ki polis-vali-başbakan -ibb başkandan birileri sizmisiniz? ayrıca provakatör arıyosan "siz ne yaparsanız yapın oraya AVM (kışla) yapılacaktır" diyen sorumludur. sanırım bunuda taksim dayanışma demişti haa unutmuşum. başkalarına ağlarken bu topraklarda yitip giden canlara provakasyondan kaynaklı zayi oldular gibi cümlüler vicdanınızın sadece kendine müslüman olduğunu nasılda ortaya koyuyor. bu çocuklara gerçek vicdanlılar sahip çıkar gerçekten tüm dünya için eşit olarak göz yaşı dökebilenler. aynı yolda onlarla yürürüz biz siz zaten uzak durun.

  Gezi olayları bir provokasyondur - dogann

  Gezi olayları dış ve içerideki bazı odakların seçimle indiremeyeceklerini anladıkları başbakanı düşürmek için yaptıkları bir provokasyondu. Bu yüzden Gezi olayları ve takip eden günlerde meydana gelen ölüm yaralanma ve nahoş olaylardan tamamen Gezi provokasyonunu organize edenler sorumludur.

  BAR BAR ARAP HALKI İÇİN BAĞIRANLAR - pispor

  merak ediyorum bu çocuğun babasına ailesine bir geçmiş olsun diyebildi mi demediyse vicdansızlar diyorum ben fazla söze gerek yok

  Arap mı Arkadaş? - RadikalGokhan

  Arap değilse pek alaka göstermeyecektir AKP kendisine. Arkasından ağlayan falan olmayacağı gibi kendisi ile ilgili bir sembol twitterlarda dolanmayacaktır da.. Arap olmak lazım önce..

  geçmiş olacak mı ? - Bartu Han

  provakatör türk genci diye önemsenmeyecek ! algı derin ve iğrenç ! 'katılmasaydı eylemlere, yürüyüşlere ve forumlara' diye sonu böyle olur diyorlar hala ! Allah korudu. ölseydi de konuşulmazdı biliyorum. nasıl bir halk olduk ? neye dönştük. sadece birkaç ay içinde sesimiz de yükseldi ama geri kalan zaman da aynı süreçti ve nedense sustuk ! kötü çok kötü !

  ... - edddykedddy

  Bari çocuğun Mısırlı falan olduğunu yazın ki belki birkaç kişi daha vicdana gelir!

  Bu vahşetin sorumlusu. - gokhangokhan

  Emri ben verdi, polisimiz destan yazdı diyen. polis şiddetini kışkırtıp meşru kılan başbakanımızdır.