Gezi'nin doktorlarına plastik kelepçeli gözaltı

Gezi'nin doktorlarına plastik kelepçeli gözaltı
Gezi'nin doktorlarına plastik kelepçeli gözaltı

Fotoğraf: Elvan Ezber

Osmanbey'deki Ramada Oteli çevresinde, polis beyaz önlüklü kişileri gözaltına almaya başladı.

İSTANBUL - Bu sabah Ramada oteli çevresinde meydana gelen olaylarda polisin beyaz önlüklü kişileri gözaltına aldıkları görüldü. Bu kişilerin Gezi olayları sırasında yaralananlara gönüllü yardım eden TIP fakültesi öğrencileri ve sağlık uzmanları olduğu belirtildi.

Osmanbey Halaskargazi Caddesi üzerinde meydana gelen günün ilk olaylarının ardından polis gözaltı işlemi yaptı. Gözaltılar Ramada Oteli ve çevresinde gözlendi. Polisin otelde revire çevrilen bölüme girerek buradaki göstericileri dışarı çıkarmak istediği bu sırada otel yetkilileri dahil tartışmalar yaşandığı öğrenildi. Bu tartışmanın ardından otelden çıkan bazı kişileri gözaltına aldığı görüldü. Bunların arasında elleri arkadan kelepçeli beyaz önlüklü kişiler de vardı. Bu kişilerin olayların ilk günlerinden itibaren gönüllü yaralılara yardım eden TIP fakültesi öğrencileriyle, sağlık sektörü çalışanları oldukları belirtildi.

REVİRLER OLASI BİR DURUMDA MÜDAHALE EDEMEYEBİLİR

İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu gözaltılar üzerine şu açıklamayı yaptı: " Bugün polis RAMADA Otel'in içine girerek 1 tıp öğrencisi ve 1 doktoru ters kelepçe ile gözaltına aldı. Çevrede bulunan bütün revirlerden doktorlar zor kullanılarak uzaklaştırıldı. Bu iki gözaltı dışında bize ulaşan herhangi bir gözaltı bilgisi yok."  (Radikal.com.tr, dha)

TTB'den ve doktor vekillerden 'kelepçeli gözaltılara' tepki