Gezi'nin ilk 'gazi'si Lobna Al Lamii ne durumda?

Gezi'nin ilk 'gazi'si Lobna Al Lamii ne durumda?
Gezi'nin ilk 'gazi'si Lobna Al Lamii ne durumda?

Gezi protestolarının ilk günlerinde başından ağır yaralanan Lobna Al Lamii sağlıklı günlerinde...

Gezi Parkı protestolarının zirveye çıktığı 31 Mayıs günü, henüz gündüz saatlerinde başından biber gazı kapsülüyle ağır yaralanan ve haftalarca yoğun bakımda kalan Lobna Al Lamii'nin sağlık durumundan haber var...

Radikal.com.tr – Taksim Gezi Parkı ’ndaki ağaçların, eski Topçu Kışlası ve altında yer alacak AVM’nin yeniden inşası için yıkılmasına karşı park içinde kamp kuran aktivistlere, 31 Mayıs günü sabaha karşı sert polis müdahalesiyle başlayan ve Haziran ayı boyunca yurt çapında süren gösterilerde ağır yaralanan ilk kişilerden biri olan Filistinli Lobna Al Lamii’den haber var…

Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman bugünkü yazısında, ‘Lobna Al Lamii ne durumda?’ diye sorduğu bölümde, olayların başladığı ilk gün erken saatlerde başından biber gazı kapsülüyle vurularak yaralanan Al Lamii’nin sağlık durumu ve yaralanmasına ilişkin hukuki süreçle ilgili bilgi verdi.

Arman’ın aktardığına göre günlerce komada kalan Lobna Al Lamii’nin sağ tarafı hâlâ felç ve ses telleri de felç olduğu için konuşamıyor.

Bu arada Lobna’dan iyi haberler de var: Destekle yürüyebiliyor, kilo aldı ve fizik tedavi sürecinden sonra kas erimesi durdu. 


Ayşe Arman’ın yazısının tamamı aşağıdaki linkten okunabilir:
Lobna Al Lamii ne durumda?


  http://www.radikal.com.tr/114902311490236

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  dram var , dram var - shan fest

  Bu kızın sessiz dramı.. polisin destanı oldu ..birde Kabataş iskelesinde taciz edilen nedense polise şikayet zahmetinde bile bulunmayan kadının dramı var..ne çok ses çıkartmışlardı o dramın yan mağdurları...

  Yagmurdan kacti ama - Ari Zerdüst

  Lobna kendi ülkesinde zalim israilden canini kurtarmak icin kacti! Sigindigi yerin basbakanin sözlerine inanmisti.Hata o basbakan filistin cocuklari icin "göz yasi" dökmüstü.Lobna nereden bilsinki bu ulus devletci iktidarlar birbirlerine benzedigini! Zavali filistinde yagmurdan kacti,türkiyede doluya tutuldu.

  lobna allami yi kim bu duruma düşürdü? - okkes cavus

  gezi parkı eylemi gayet masum ve haklı bir eylemdi. tabiki şehrin ak ciğeri olan bir park ve yeşil alan halk için çok önemli. halkda yeşil alanlar beton yığını olmasın, şehrin akciğeri tahrip olmasın insanların oturup dinleneceyi alan lar halka açık ve bakımlı olsun istiyor. ama her nedense bu masum istek bir sürü gaz cop şiddet yani anti demokrat harekat olmanın ötesinde, resmen bir kasıt ve acımasız öldüresiye işkencelerle bastırılmaya çalışıldı. bu ülke demokrasiye inanmış bir ülke olarak bu zalimane davranışa hiçde layık deyil. ama yapıldı bu zalimlik. ölümler yaralamalar sakatlıklar oldu ülkemiz için çirkin bir manzara oldu.....

  SULU GÖZLER KOROSU - hektor62

  Bu olay Mısır'da yada Filistinde olsaydı; canlı yayınlarda gözyaşı döküp, yapanlara demediğini bırakmayanlar dut yemiş bülbüle dönmüşler. Olayın daha vahimi bu caniliği yapanları kahraman ilan ödül verdiler.

  ... - karabalık

  Diren Lobna...Eylül geldi,seninle koşacağız...

  bu bayanada ağlayın. - sktk60

  hayatının baharında genç bir bayan polisin attığı biber kapsülüyle hayatı kaymış vaziyette tıpkı mısırda öldürülen bayanlar gibi garabete bakınki mısırdakine benzer şekilde hayatı karartılmış bu bayanın müsebbibleri bayan için ağlamıyorlar mısırdakine ağlıyorlar çifte standardı ayrımcılığı görüyormusunuz.