Gezi'ye destek veren dekan telefonla kovuldu!

Gezi'ye destek veren dekan telefonla kovuldu!
Gezi'ye destek veren dekan telefonla kovuldu!
İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevda Alankuş ile Yrd.Doç.Dr.Lyndon Way'in işine telefonla son verildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş’un ve Yard. Doç. Dr. Lyndon Way’in işlerine gerekçesiz olarak son verildiği yönünde internet ortamında dolaşan haberler merak konusu oldu.

DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Alankuş, "Telefonla işime son verildiği doğrudur. Ancak telefonla kimin aradığını söylemem doğru değil. Şu an tatildeyim, bir hafta daha sürecek. Neden işime son verildiğinin gerekçesini bilmiyorum. Resmi bir tebligatta olmadı" dedi.

Alankuş’un Gezi Parkı eylemleri ve ODTÜ’de yaşanan olaylar sırasında hükümet karşıtı tutumu yüzünden işine son verildiği ileri sürüldü. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1146249114624915

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  telefonla kovulma - garakedi

  Biraz evvel DEKAN yerine Rektör demisim,sinirimden özür dilerim.Kovulmak istenen Dekan'dir,düzeltirim.

  telefonla isten atilma - garakedi

  Harikalar ülkesindeyiz ! Ne kadar basit,ac telefonu at REKTÖRÜ,getir ODUNU yap Rektör, bize bu yakisir olsa gerek!Ve tahminim Meclisten biridir tel.eden. Bir zamanin Basbakani da,bu meclise ODUNU ADAY GÖSTERSEM,BU HALK SECER demisti, ne kadar da hakliymis !..

  Blue and White. - Clear

  Kolbastıyı bırak.Coşkunu,daha düzenli ve ritmik olan "horon tepmeye" ayır.İnan bana ayakların yere basacak ve göremediklerini de görüp,aslında aynı gezegende yaşadığımızın farkına varacaksın.Düşünsel olarak yaşadığın ve gerçekleri maskeleyen masal gezegeninden kendini böyle kurtarabilirsin,sana farklı bir gezegende yaşadığını empoze eden o içinde bulunduğun alem,gerçek alem değil.

  Olmuyor.... - citizen

  Bu "kovuldu" başlığını kullanmaya ne kadar merak sardınız siz. Biraz saygılı olun...O şu şekilde kovuldu, bu filan şekilde kovuldu. Yakışmıyor beyle....

  Gezi ile ilgisi yok... - Ahmetepik

  Bu hocamız İzmir'de bulunan vakıf üniversitelerinde şu sıralar kovulan tek hoca değil. 30'dan fazla akademisyen kapının önüne kondu, hem de çoğu izindeyken. Daha da arkası gelecekmiş. Üstelik bu kıyımı yapanlar kendilerini "Atatürkçü-çağdaş" olarak tanımlayan yöneticiler. Yazıklar olsun İzmir!

  Gezi ruhdasligi - Ayse Sule

  Bu akademisyenlerin Gezi eylemcisi veya destekcisi olmak disinda bir vasiflari/faaliyetleri yok mu ki sozlesmelerinin HENUZ yenilenmemis olmasini sadece ve sadece siyasi bir magduriyet hikayesi olarak veriyorsunuz? Bu insanlar bir vakif universitesinde sozlesmeli olarak calismayi kendi iradeleriyle tercih etmediler mi? O sozlesmenin sadece belli bir sure icin gecerli oldugunu bilmiyorlar miydi? Sozlesme yenilemelerinde akademik performanstan tutun da isverenin pasa gonlunu hos tutmaya kadar pek cok kriterin dikkate alindigini bilmeyecek kadar saf miydi bu arkadaslar? Birakin artik her kifayetsizlige bir Gezi kilifi uydurmayi ve Gezi ruhdasligini bir iltimas gerekcesi olarak kurgulamayi.

  İzmir'in karanlık yüzü... - Ahmetepik

  Olay sadece bu hocamızın başına gelmedi ne yazık ki. Bu öğretim yılı sonunda İzmir'deki vakıf üniversitelerinde tam bir öğretim üyesi kıyımı yaşandı ve otuzdan fazla öğretim elemanı (çoğu izindeyken) kapının önüne kondu. Atılma korkusu bu üniversitelerde her yıl Mayıs'ta başlıyor ve Ekim'e kadar sürüyor. Bilindiği gibi akademik kariyer uzun vadeli bir uğraştır ve iş güvencesi olmadan yapılamaz. Hocalar hep diken üstünde. Bu kıyım Ağustos ortasında yapıldığı için, hocaların gelecek yıl başka üniversitelerde iş bulmaları da mümkün değil. Yok efendim İzmir "çağdaşmış da, demokratmış da, laikmiş de"... Yazıklar olsun! İzmir'deki siyasi partileri, CHP'yi bu konuda göreve çağırıyorum