Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı

Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı
Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı
Gezi Parkı eylemleri sırasından takındığı tavır ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle Özyeğin Üniversitesi'ndeki Rektörlük görevinden istifa etmeye zorlandığı iddia edilen Prof.Dr. Erhan Erkut, üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden de ayrıldı.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde gösterdiği tavır nedeniyle mütevelli heyeti tarafından istifaya zorlandığı iddia edilen Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Erkut'un  öğretim üyeliği görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Gezi 'ye destek veren Özyeğin Ü. Rektörü istifaya mı zorlandı


T24'ün haberine göre, Rektörlükten istifasının ardından Erkut’un görevine öğretim üyesi olarak devam edeceği açıklanmıştı. Ayrılma haberini, üniversitedeki öğretim üyelerine gönderdiği bir e-mail ile paylaşan Özyeğin Üniversitesi eski Kurucu Rektörü ve öğretim üyesi Prof. Erhan Erkut'un Özyeğin Üniversitesi’ndeki özgeçmişi de kaldırıldı.

ÜNİVERSİTE: KENDİ İSTEĞİYLE AYRILDI

Özyeğin Üniversitesi Kurumsal İletişim Birimi ise Erkut’un üniversiteden kendi isteğiyle ayrıldığını belirtti.

 

İSTİFAYA ZORLANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Gezi Parkı sürecine destek verdiği gerekçe gösterilerek istifaya zorlandığı öne sürülen Erkut, 1 Temmuz’da üniversitenin mütevelli heyetine istifasını sunarak görevinden ayrılmıştı.

Özyeğin Ü. Rektörü Erhan Erkut'tan mektup

Prof. Dr. Erhan Erkut'un Gezi Parkı protestoları sürecinde sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar ise şu şekildeydi: 

“Ülkeyi yönetenler kendilerinde farklı düşünenlere zalimce davranmışlar hep. Yöneten değişmiş, farklı olan değişmiş, ama uygulama değişmemiş. Taşa, sopaya gaz ne kadar doğru ise, kitaba, karanfile, şarkıya gaz o kadar yanlıştır. Sistem ezme/ezilme üzerine kurulu olunca iktidara gelen rövanş almaya koyuluyor. Olan takım tutmayıp sadece demokrasi isteyenlere oluyor.”


  http://www.radikal.com.tr/114957111495718

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kaybeden Kim? - FreeCrab

  Özyeğin Üniversitesini hayatımda ilk kez bu haberde duymuştum. Bir daha da duyacağımı sanmıyorum. Fakat Sayın Erhan Erkut'un twitter hesabındaki mesajlarını okur okumaz takip etmeye başladım.

  demokrasi. - user1075108

  Artik lutfen demokrasi,ifade ozgurlugu falan demeyin carpilacaksiniz.

  gezi bahane - pispor

  Kemaliz me laikçilere baskı şahane bu gidişle ak parti hükümeti başbakan Erdoğan ın emir ve idaresinde üniversitelerde tek bir Kemalist laikçi hoca bırakmayacak çünkü ak parti hükümeti iktidar olmadan öncede biz intikamını alacağız dediler ve halen zaman zaman başbakan imam hatiplilere yapılan baskının hesabını soracağız diyor ama ben 63 yaşındayım şimdiye kadar imam hatiplilere baş örtülülere yada namazında niyazında olanalar kimse baskı yapmadı zaman zaman Kemalist ve liakçiler karşı çıktıysa da halkın çoğunluğu bunu onaylamadı şimdi bu ak parti hükümetinin asıl derdi nedir anlayamadım

  Yazık!! - ahmtfrt

  Allah'ım sen bizlere sabır ver! Nasıl bir ülkede yaşıyorum böyle! Ya kardeşim bu kadar düşman edinen bir iktidar nasıl hala oy alabiliyor kim buna oy veriyor? yazık vallahi yazık!

  uğraş vatandaşlar bakalım - demlicay2011

  esat belası senin işini bitirmese hiç bir şey bitiremez. abd hariç. takılan plak gibi memleketin kabusu oldun. şu çözüm sürecide patlarsa londra veya münih seni beklyor olacak. rize millet vekili gibi lahmacunu özledim der durursun artık. benim tercihim almanya orda 5 milyon türk var belkide orda vekil olurusn.

  Hay Allahım. - bykusak

  Siz o adamın rızkını elinden aldınız Yazıklar olsun size bir de müslümanız diye geçiniyorsunuz

  Merak ediyoruz? - brotherlouie

  Arka bahçelerine insanların doğal ve haklı tepkileri olduğunda ortalığı velveleye verenler acaba bu faşizm için bir iki kelime laf ederler mi merak ediyorum doğrusu?