Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı

Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı
Gezi'ye destek veren Erhan Erkut rektörlükten atıldı, üniversiteden ayrıldı
Gezi Parkı eylemleri sırasından takındığı tavır ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlar sebebiyle Özyeğin Üniversitesi'ndeki Rektörlük görevinden istifa etmeye zorlandığı iddia edilen Prof.Dr. Erhan Erkut, üniversitedeki öğretim üyeliği görevinden de ayrıldı.

Gezi Parkı eylemleri sürecinde gösterdiği tavır nedeniyle mütevelli heyeti tarafından istifaya zorlandığı iddia edilen Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Erkut'un  öğretim üyeliği görevinden ayrıldığı öğrenildi.

Gezi 'ye destek veren Özyeğin Ü. Rektörü istifaya mı zorlandı


T24'ün haberine göre, Rektörlükten istifasının ardından Erkut’un görevine öğretim üyesi olarak devam edeceği açıklanmıştı. Ayrılma haberini, üniversitedeki öğretim üyelerine gönderdiği bir e-mail ile paylaşan Özyeğin Üniversitesi eski Kurucu Rektörü ve öğretim üyesi Prof. Erhan Erkut'un Özyeğin Üniversitesi’ndeki özgeçmişi de kaldırıldı.

ÜNİVERSİTE: KENDİ İSTEĞİYLE AYRILDI

Özyeğin Üniversitesi Kurumsal İletişim Birimi ise Erkut’un üniversiteden kendi isteğiyle ayrıldığını belirtti.

 

İSTİFAYA ZORLANDIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

Gezi Parkı sürecine destek verdiği gerekçe gösterilerek istifaya zorlandığı öne sürülen Erkut, 1 Temmuz’da üniversitenin mütevelli heyetine istifasını sunarak görevinden ayrılmıştı.

Özyeğin Ü. Rektörü Erhan Erkut'tan mektup

Prof. Dr. Erhan Erkut'un Gezi Parkı protestoları sürecinde sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı bazı paylaşımlar ise şu şekildeydi: 

“Ülkeyi yönetenler kendilerinde farklı düşünenlere zalimce davranmışlar hep. Yöneten değişmiş, farklı olan değişmiş, ama uygulama değişmemiş. Taşa, sopaya gaz ne kadar doğru ise, kitaba, karanfile, şarkıya gaz o kadar yanlıştır. Sistem ezme/ezilme üzerine kurulu olunca iktidara gelen rövanş almaya koyuluyor. Olan takım tutmayıp sadece demokrasi isteyenlere oluyor.”