Gezi'ye giden öğretmenlere ceza vermeyen müdürlere ceza!

Gezi'ye giden öğretmenlere ceza vermeyen müdürlere ceza!
Gezi'ye giden öğretmenlere ceza vermeyen müdürlere ceza!
Öğrencilere, Gezi eylemlerine katıldıkları için "ceza" vermeyen 46 okul yöneticisi için incelemenin ardından sürgün istendi.

Cumhuriyet’ten Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri Gezi Parkı eylemleri ile ilgili soruşturma raporlarını tamamladı. Raporların tamamlanmasının hemen ardından ise Ankara valiliği soruşturma izni verdi. Ankara’nın bir çok eğitim kurumlarında yer alan 46 okul yöneticisi için “Gezi Parkı eylemlerine katılan öğrenciler hakkında cezai işlem uygulamadığı” gerekçesiyle sürgün cezası istendi. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü istenen cezalara ilişkin İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinden görüş alacak. Cezaların uygulanması 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili sonuna sarkacak.

EYLEME GÖZ YUMMA GEREKÇESİ

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Haziran ayında başlatılan incelemeler 4 ay sonra tamamlandı. “Öğrencileri protestoya teşfik etme” ve “Öğrencilerin eylem yapmasına göz yumma” gibi gerekçeler göstererek Ankara’nın yüzlerce öğretmeni hakkında inceleme başlatılmıştı. Edinilen bilgiye göre bunlardan 46 okul yöneticisi için sürgün talep edildi. İncelemeler sırasında müfettişler, protestolarda Ankara sokaklarında polis tarafından çekilen görüntüleri öğretmenlere göstermiş ve görüntülerdeki öğrencilerin kendi okullarının öğrencisi olup olmadığını sormuştu. Ayrıca öğrencilerin ve öğretmenlerin sosyal medya paylaşımları da incelenmişti.


  http://www.radikal.com.tr/115746711574675

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ak bir iktidar. - selo4433

  Bizden olursan zevk-ü Sefa içinde yaşarsın ya değilsen cefasını çekersin. Doğrusu da bu değil mi yani. Durmak yok yola devam.

  ... - noelon

  bu iş giderek ortaçağ avrupasında yüzyıllar süren cadı avına benzemeye başladı... bu sefer cadı özgürlük, demokrasi ve insan hakları, avlayanlar ise yobazlar, gericiler, faşistler, barbrlar ve son olarak rantiye...!

  Haberin içeriği - Hakan Öztürk

  Haberin başlığından da -ha tamam o zaman dedirtecek bir konu. Anahtar kelime Gezi. Gezi gözünden bakıldığından her şey açıklığa kavuşuyor. Doğrudan okul yöneticileri suçlu gösterilmiş elini kolunu sallayarak lise öğrencisinin okulu terk etmesi doğal bir şey zaten. Haberde müfettişlerin aktif çalışarak bazı şeyleri iddia ettiği söylenmiş. İddia edilen soruşturmada fazla bir kaynak gösterilmemiş. Okuyucu kesin bir yargıda bulunamıyor. Aslında haberin kesin hükmü Gezi bu yüzden yöneticiler doğrudan suçlu olarak gözüküyor.

  Asıl - anaximenes

  cezalandırılması gerekenler kan davası mantığı ile bu soruşturmaları planlayan ve yürütenlerdir. Bunlarda keçiboynuzundaki şeker kadar bile eğitimcilik vasfı yoktur. İnsanların demokratik haklarını kullanmalarına tahammül edemeyen gardiyan kafalı bu zevat, eğitimin bütün kademelerinden çekilerek tavuk çiftliklerinde istihdam edilmelidir..

  BEN ŞAHSEN - pispor

  Gezi direnişinin AK Parti iktidarı üzerine bu kadar etki yaratacağını tahmin edememiştim çünkü onlar hep biz çoğunlukla geldik çoğunlukla bu makamdayız dedikleri halde niçin azınlıktan bu kadar korkmaya başladılar oysa Gezi bu hükümete bir ikaz bir uyarı niteliğinde idi hükümetin Gezi direnişçilerine teşekkür borçlu çünkü Geziden ders alamayan iktidarları sonunda Büyük Gezi direnişçileri ile iktidardan indirme tehlikesi de olabilir