Gidiş iki güne yayılmıştı dönüş bir güne sığacak

Türkiye Kurban Bayramı tatilinin sonuna geldi, yollar 'büyük dönüş'e hazır.

KOCAELİ / İSTANBUL - Türkiye Kurban Bayramı tatilinin sonuna geldi, yollar 'büyük dönüş'e hazır.
Bayram tatilinde milyonlarca kişi arife gününden itibaren yollara çıkmıştı. Sadece 3 milyon kişinin otobüslerle yolculuk ettiği sanılıyor. Dönüş trafiğinde bugün öğlen saatlerinden itibaren yoğunluk bekleniyor. İstanbul'u Anadolu'ya bağlayan köprü konumundaki Kocaeli'nde TEM ve D-100 karayolunun yanı sıra Yalova Topçular ile Gebze Eskihisar feribot iskelelerinde de önlem alındı. İzmir ve Bursa yönünden gelen sürücülerin İzmit Körfezi'ni dolaşmayıp feribotu tercih etmeleri nedeniyle Yalova Topçular-Gebze Eskihisar hattında bugün altı-sekiz feribot yerine 11 feribot karşılıklı sefer yapacak.
İstanbul'dan çıkışın arife günü ile bayramın birinci günü akşam saatlerine yayıldığını söyleyen İDO yetkilileri, bugün öğleden sonra yoğunluk bekliyor. D-100 karayolunun İzmit kent içi trafiğinin de sıkışmaması için, Bursa istikametinden İstanbul'a gidecek olan araçların kent içine girmemeleri, Gölcük Yolu'nu takiben, Kandıra turnikelerinden TEM'e giriş yapmaları istendi.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait 400 kişilik deniz otobüsü, bayramın ilk günü olduğu gibi bugün de İstanbul'a sefer düzenleyecek. Saat 14.30'da İzmit'teki Marina iskelesinden kalkacak olan 'Akçakoca', Bostancı ve Kabataş iskelelerine uğrayacak. (dha, Radikal)