Giresun Üniversitesi Rektörü: İddialar bilinçli bir karalama

Giresun Üniversitesi Rektörü: İddialar bilinçli bir karalama
Giresun Üniversitesi Rektörü: İddialar bilinçli bir karalama
Giresun Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Kultigin Çavuşoğlu'nun, rektörü eleştiren öğrencilerle tartıştığı ve 1'nci sınıf öğrencisi 19 yaşındaki Serhan Sertdemir'e kafa atarak burnunu kırdığı iddiasıyla ilgili Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar Radikal'e konuştu
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Radikal’e konuşarak olayla ilgili ortaya atılan iddiaları yalanladı. Attar, olay günü Bulancak’tan idari ve akademik kadro ile beraber ayrıldığını söylerek şunları kaydetti:

“Olay 10 nisanda yaşandı. Biz oradan ayrıldıktan sonra Akşama doğru rektörlüğe Bulancak’tan 4 öğrenci geldi ve benimle görüşmek istediğini söyledi. 2 Kız ve 2 erkek çocuk geldi, erkek çocuklardan birinin burnunda şişkinlik vardı. Çocuk bana “hocam siz okuldan ayrıldıktan sonra okul dışında arbede yaşandı” dedi. Bende olayın ne olduğunu sordum. Bana ‘bilmiyorum’ dedi. ‘Benim yapabilecek bir şeyim var mı?’ diye sorunca bana sizden bir isteğimiz var dedi; “lütfen bu olayı araştırın.” Kendisine bunu yapanın kim olduğunu sorduğumda ise bilmiyorum yanıtını verdi. Ben görmedim dedi. Daha sonra arkadaşlarının kendisine vuranın bir hoca olduğunu söylemiş. Ben kendisine sana vuranı görsen tanır mısın diye de sordum. O da evet, tanırım herhalde dedi. Bende çocuklara size söz veriyorum bu olayı araştıracağım, sizde şikayetçi olun dedim. O da ‘Hocam ben şikayetçi olmak istemiyorum’ dedi. Ben yine de akşam bir yazı yazdım YÖK Hukuk Müşavirliğine olayı araştırması için bir yetkili görevlendirmesini istedim.

‘ÖĞRENCİLERİN ŞİKAYETİNİ DUYUNCA SEVİNMİŞTİM’

Sonrasında ise yerel basında rektörün danışmanı vurmuş diye haber çıktı. Öğrenci de gece geç saatte gidip şikayetçi olmuş. Oysaki ben sevinmiştim, ne ala benim de şikayetçi olmasında bir rolüm olduysa diye. Haklarını aramalarını istemiştim. Öğrencinin şikayetini duyunca sevinmiştim. Daha sonra rektör danışmanı da avukatıyla beraber oraya gitmiş, “Ben ısrar ediyorum, sıcağı sıcağına olan bir olay. Benim yaptığım söyleniyorsa beni unutması mümkün değil” diye. Öğrenciyle danışmanı bir odaya koymuşlar ve bunların arasında beni tartaklayan yoktur demiş.

‘ÖĞRENCİ TEŞHİS EDEMEMİŞ’

Öğrenci o akşam yüzleştirilmiş ve teşhis edememiş. Bu haberleri görünce de üzüldüm. Ben inceleme başlattım. Sorumlu olan her kimse hem idari hemde adli soruşturma sonucunda gereği yapılacaktır. Benim sadece bir danışmanım var. Danışmanım 32 yaşında genetik doçentidir. Uluslararası yayınlarda Üniversitemizde tam 5 yıl makaleleri yayınlananlar arasında kendisi birincidir. Kendisi hakkında hatta öğrencilerimizle beraber alay ederiz. “Bu hocanın sinirleri alınmış” deriz. O kadar halim, selim biridir. Üniversite de bilim yapılır. Yapılan haberlere üzüldüm. Olay bilinçli bir şekilde farklı yerlere çekilmektedir.”