Giresun'a eşcinsel belediye başkan adayı

Giresun'a eşcinsel belediye başkan adayı
Giresun'a eşcinsel belediye başkan adayı
Türkiye'nin ilk eşcinsel Belediye Başkan Aday Adayı Giresun'un Bulancak ilçesindeki seçimlere hazırlanıyor.

Kendisini eşcinsel, aktvist, yazar, düşünür, ressam, hümanist ve kadın hakları savunucusu olarak tanımlayan Can Çavuşoğlu, Bulancak Belediyesi için adaylığını koydu.

Batı Florida Üniversitesi, İşletme Yüksek Lisansı yapan Çavuşoğlu, "Bendeki evrensel değerler, temsil yeteneği ve kamu muhasebesi çok az kişide bulunuyor" değerlendirmesini yaptı.

"ÇALMAYA ÇIRPMAYA SON"

Bulancak'a Amerikalı yatırımcı getirebileceğini belirten Çavuşoğlu, “Bekarım, maddi durumum gayet yerinde. Demek ki; artık çalmaya, çırpmaya, ihaleye fesat karıştırmaya akraba kayırmaya son. Hiçbir partiyle ilişkim yok. Hiçbir cemaat, cemiyetle ilişkim yok. Gelin Türkiye 'nin ilk eşcinsel belediye başkanını hep beraber seçelim. Ama seçilmesem de ben gönüllerin başkanı olmaya hazırım. Bu da Bulancak'a ve her başkana nasip olmaz" ifadelerine yer verdi. (Milliyet)


  http://www.radikal.com.tr/1150466115046613

  YORUMLAR
  (13 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Eşitsizlik en acı veren durumdur. - Su Cemre Sim

  Neden insanların beyinleri ile ilgilenmiyoruz?

  bir ilk - turkçeoku

  haydi giresun bir ilk olsun hayırlı olsun

  Ne yazık ki - raddkal

  Yaşaması dahi mucize olan böyle bir devlette böyle bir aday gerçekten hoş olmuş. Ama keşke daha aydın yerlerde deneseymiş şansını

  Bravo - Ahab

  Sayın adayı cesaretinden dolayı kutluyor, kendisine başarılar diliyorum. Haydi Bulancaklılar, cesaret sırası siz de.

  Seçilirse Türkiye demokrasi için bir eşik daha aşmış olur - huberhirsch

  İnşallah seçilir.

  - momentum

  Ah üstün kültür, sen adamı gay bile yaparsın. Homoseksüellik, biz de dahil ortaçağın geleneksel toplumlarında çok yadsınmayan bir şeydi. Zaman geçti, Batı değişti, püriten ahlakla tanıştı; 19. yüzyılda İstanbul'da batılı devletlerin büyükelçileri bizim devlet adamlarına, şehirde ulu orta oğlanların gezmesinin modern bir topluma yakışmadığı yolunda dostça tavsiyelerde bulunuyorlardı. O zamanlar bir Radikal gazetesi olsaydı görmek isterdim. Sonra zaman tekrar değişti. Şimdi efendiler farklı konuşuyorlar, eh bizim de elimizden başka bir şey gelmiyor. Onlar öyle dediğine göre Bulancak'a gitmemiz gerek. Yoksulluğun gözü kör olsun.

  ... - noelon

  başarılar diliyorum ve kazanmasını gönüülden istiyorum...