'Git fuhuş yap' diyen eşinden şikayetçi oldu

'Git fuhuş yap' diyen eşinden şikayetçi oldu
'Git fuhuş yap' diyen eşinden şikayetçi oldu
Tatil için geldiği Türkiye'de Türk bir mühendisle evlenen Rus kadın, şiddet gördüğü ve eşi tarafından fuhuş yapması yönünde zorlandığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

Rusya’dan tatil için İstanbul ’a gelen E.S (29) burada mühendis C.Y (51) ile tanıştı. Çift 2011 yılında evlendi. Evliliklerinde sorun yaşayan çift son tartışmalarını mahkemeye taşıdı. E.S eşi hakkında, “şiddet gördüğü ve git fuhuş yap” diyerek hakaret ettiğini iddia ederek davacı oldu.

Genç kadın savcılığa verdiği ifadesinde şunları söyledi: “Eşim evlendiğimiz ilk günden itibaren bana her konuda karışıyor ve sürekli sorduğu sorularla beni bunaltıyordu. En son 10 Eylül günü İstiklal Caddesi’nde yürürken tartışmaya başladık. Kendisinden eve dönmek için para istedim. Ama eşim bana, ‘Git fuhuş yap istersen arkadaşlarından al’ dedi ve bana yumruk atıp tokatladı. ‘Polis’ diye bağırmaya başlayınca çevredeki insanlar yardımı gelip beni kurtardılar.”

PARAM YOK DEYİNCE BAĞIRMAYA BAŞLADI

C.Y ise savcılıkta verdiği ifadesinde olayı şöyle anlattı: “Eşim benden 40 lira istediği bende üzerimde o kadar paranın olmadığını yalnızca yarısını verebileceğimi söyledim. Bunun üzerine bağırıp çağırmaya başladı. Dönüp yürümeye başladım. Birkaç saniye sonra yanıma geldi ve gözlüğümü kırdı. Bana vurmaya çalışınca ellerini tutmaya çalıştım. Bu sırada kolu çizilmiş olabilir.”

Savcılık C.Y hakkında “Basit yaralama” ve “Hakaret” suçlarından 2 yıl 3 aydan 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. Dava önümüzdeki günlerde İstanbul Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlayacak. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/112186211218621

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HIZ KESMİYOR - pispor

  gün olmasınki tv kanallarındaki haber programlarında ve gazetelerde kadına şiddet olmasın.gün gittikçe aksine kadına şiddet artıyor.kadına şiddet yapan erkeklerin artık psikolojik sorunlarının olduğu göz önünde.bana göre artık ceza yada evden uzaklaştırma değil bu erkeklerin bir kilinik vaka olarak hastanelerde tedavi altına alınması gerekir.