Gitmek için yalvardığı okul yolunda öldü, ailesi insanlık dersi verdi

Dokuz yaşındaki Emine Akdeniz okula gitmek için tarım işçisi olan babasına yaz boyunca yalvardı. Pamuk hasadı bittikten sonra döndükleri Şanlıurfa'da baba Şerif Akdeniz pes etti.

ŞANLIURFA - Dokuz yaşındaki Emine Akdeniz okula gitmek için tarım işçisi olan babasına yaz boyunca yalvardı. Pamuk hasadı bittikten sonra döndükleri Şanlıurfa'da baba Şerif Akdeniz pes etti. Emine Yenice İlköğretim Okulu'na kaydoldu.
Geçen cuma kimliği belirlenemeyen bir sürücü aracıyla Emine'ye çarptıktan sonra kaçtı. Emine Şanlıurfa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar dün baba Akdeniz'e kötü haberi verdi: "Beyin ölümü gerçekleşti."
Doktorların çabası sonucu baba Akdeniz, kızının organlarını bağışlama kararı aldı. Böylece Emine, Şanlıurfa'da organları bağışlanan ikinci kişi oldu. Emine Akdeniz'in alınan iki böbreği ve karaciğeri üç hastaya hayat verdi.
Baba Şerif Akdeniz'e göre kızı kendisine çarpttıktan sonra kaçan sürücüye ölümünden sonra ders vermişti: "Her kimse vicdanı olan birisi gibi davranmadı. Fakat, küçük Eminem o sürücüye en güzel insanlık dersini ölürken bile başkalarına hayat vererek öğretmiş oldu. Kızım öldü, bari hasta olan insanların çocukları yaşasın. Tek isteğim kızımın organlarını taşıyan kişilerle tanışmak."
'Kaderinde karne almak yokmuş'
Baba Akdeniz şöyle devam etti: "Emine hayatta tek isteği okula gittiği için mutluydu. Ama kaderinde karne almak yokmuş."