'Gizli' toplantıdaki bakan ipuçları: Yakışıklı biri ama Cemil Çiçek değil

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, Ergenekon iddianamesinde 'gizli toplantı' olarak yer alan Kent ve Patalya Otelleri'nde yapılan toplantılara bir bakanın da aralarında bulunduğu AKP'li milletvekilleri de katıldığını söyledi


YURDAGÜL ŞİMŞEK .

Okuyan bakan hakkında ipuçu da verdi: “22 Temmuz’dan sonra bakan oldu, yakışıklı bir bakanımız. Cemil Çiçek değil.”
Okuyan, Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın düzenlediği ifade edilen toplantılarla ilgili Radikal’e yaptığı açıklamada şu mesajları verdi:
Herkese açık: Gerek Kent Otel’de gerekse Patalya Oteli’nde zaman zaman ‘Diyalog Grubu’, ‘Milli Egemenlik Hareketi’ başlığı altındaki toplantılar herkese açık toplantılardı. Gizli denilen toplantılar, telefonlarla, faks çekilerek duyuruluyordu.
AKP’li bakan vardı: Gizli denilen o toplantılara, mesela Kent Otel’deki toplantılara şu anda AKP’de olan bazı bakanlar, bazı milletvekilleri, son seçimdeki belediye başkan adaylarından bazıları da katıldı. Hâlâ bakan, yeni bakanlardan. Başbakan açıklasın isimleri. Tetkik etsin, bu toplantılara katılan var mı bakanlar kurulundan, milletvekillerinden, belediye başkanlarından. Yok desin ben o zaman var mı yok mu açıklayacağım.
59. Hükümet’te olmayan, 22 Temmuz 2007 seçimlerinden sonra kurulan 60. Hükümet’te yeralan bakanlar şöyle: Zafer Çağlayan, Mehmet Şimşek, Nazım Ekren, Faruk Çelik, Hayati Yazıcı, Ertuğrul Günay, Veysel Eroğlu ve Egemen Bağış.