Go Kart'ta facia 'Geliyorum' demiş!

Go Kart'ta facia 'Geliyorum' demiş!
Go Kart'ta facia 'Geliyorum' demiş!
Go Kart kazasında kızını kaybeden baba Süleyman Erdoğan, "Go Kart aracının arkasında koruyucu yumuşak kafalık yok. Başında kask bulunmuyor. Geçen yıl da burada bir kızın uzun saçları aynı şekilde sıkışmış ama saçları koparak kurtulmuş.

İSTANBUL - Şeker Mahalle'deki bir alışveriş merkezinin bahçesinde dün karting aracına binen 24 yaşındaki Tuğba Erdoğan, arkadaşlarıyla yarıştı. Görgü tanıklarının ifadesine göre, arkadaşlarıyla birlikte go-karta binmek üzere piste gelen gelen Tuğba Erdoğan, araca binip tur atmaya başladı. Yarış sırasında kaşkolu aracın aksına dolanan Erdoğan'ın başı koptu. 

 

İŞLETMECİ SERBEST BIRAKILDITuğba Erdoğan'ın ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında, gözaltına alınan go- kart pistinin işletmecisi Ömer Malkoç, Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Sakarya 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nce 'taksirle ölüme sebebiyet vermek' suçlamasıyla hakim önüne çıkan Malkoç, adli kontrol kararı alınarak, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ömer Malkoç, pazartesi, çarşamba ve cuma günleri karakola giderek imza atacak. Ömer Malkoç, Adliye çıkışında gazetecilerin olayla ilgili olarak sorularını cevapsız bırakılırken, fotoğraf ve görüntü alınmasına da tepki gösterdi. Go- kart pistinin, Adapazarı Belediyesi'nden 2012 yılının Haziran ayında ruhsat alındıktan sonra faaliyete geçtiği öğrenildi. İnanılmaz kazanın meydana geldiği go- kart pisti bugün açılmadı. Yüzlerce Adapazarlı da sabah saatlerinden itibaren bölgeye gelerek korkunç kazanın meydana geldiği pisti merakla inceledi. Birçok gazeteci ve televizyon kameramanlarının da görüntü almak için geldiği go- kart pistinde kazanın izleri hala dururken, tesiste asılı bulunan güvenlik uyarılarının yer aldığı tabeladaki 'Kask ve emniyet kemeri takın' uyarısı dikkatlerden kaçmadı. Uyarı tabelasının bulunduğu go- kart pistinde can veren Tuğba'nın kaskını takmadan araca bindiği belirlendi. Genç kızın kaskın takıp, kaşkolunu da çıkarması halinde talihsiz kazanın meydana gelmeyebileceği belirtildi.


YEŞİL KAŞKOLA EL KONULDU, GO- KART YEDİEMİNDE


Polisin yaptığı ilk tespitte, Tuğba Erdoğan’ın ölümüne neden olduğu belirlenen yeşil kaşkola da el konuldu. İddialara göre genç kızın go- karta kaşkolunu boynuna iki kez dolayarak bindiği ve hızla giderken kaşkolunun bir ucunun aracın aksına dolanması sonrasında boyunda sıkışan atkının kafasını koparttığı tespit edildi. Tuğba'nın içinde can verdiği go- kart ise Cumhuriyet Savcısı'nın talimatı üzerine yediemine teslim edildi. Soruşturma kapsamında yapılacak inceleme sonrasında aracın tesis işletmecisine geri teslim edileceği belirtildi.

BABA İKİNCİ KIZINI KAYBETMİŞ

 

Başı koparak hayatını kaybeden Tuğba Erdoğan'ın (24)cenazesi, İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Erdoğan ailesinin 1995 yılında bir kızlarını daha lösemi hastalığından kaybettikleri ortaya çıktı.

Dün akşam Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınan Sakarya üniversitesi Çevre Mühendisliği son sınıf öğrencisi Tuğba Erdoğan'ın cenazesi, Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne ait araçla İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna getirildi. Burada otopsi yapılan genç kızın cenazesini almak için Kütahya’da yaşayan emekli baba Süleyman Erdoğan ve 11 yaşındaki oğlu Murat ile akrabaları geldi.

 

"ŞİKAYETÇİ OLDUM"Yıllar sonra bir kızını daha feci bir kaza neticesinde kaybeden acılı baba Süleyman Erdoğan“ 3 kız bir erkek çocuğu babasıydım. 1995 yılında 9 yaşındaki kızım Merve lösemi hastalığından hayatını kaybetti. Merve öldüğünde Kızım Tuğba 6 yaşındaydı. Kızımın kullandığı Go Kart aracının arkasında koruyucu yumuşak kafalık yok. Başında kask bulunmuyor. Geçen yıl da burada bir kızın uzun saçları aynı şekilde sıkışmış ama saçları koparak kurtulmuş. Kamu davası zaten açıldı. Bende dün ifademi verdim ve şikayetçi oldum. Ben bu işin peşini bırakmam ve bırakmayacağım da. Böyle eğlence yerlerinin iyi kontrol edilmesi gerekiyor. Benim çocuğum genç yaşında öldü. Başka insanların çocukları ölmesin. Kızım bir an önce mezun olup ekmeğini kazanmak istiyordu. Allah’tan geldik yine ona gideceğiz. Ayakta durmak zorundayız" şeklinde konuştu.  Adli Tıp Kurumu’ndan kızının cenazesini alarak Kozlu Mezarlık Müdürlüğü’nde yıkama işlemlerini yapan baba daha sonra cenazeyi toprağa vermek üzere memleketi Kütahya’ya götürdü. (dha/ Bulut MÜLHİM)