'Göbeği açık diye öldürdüm'

Karısını bıçaklamıştı

Antalya'da üç ay önce, ayrı yaşadığı eşini bıçaklayarak öldüren Mikail Dişyapar mahkemede cinayet gerekçesini açıkladı: "Yolda gördüm, göbeği açıktaydı. Gözüm döndü. Kaç kez vurdum hatırlamıyorum."
Haber: SONER KOCAER / Arşivi

ANTALYA - Eylül ayında Mikail Dişyapar, 13 yıllık eşi Özge Dişyapar'ı 13 yerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Dün ilk kez hâkim karşısına çıkan 33 yaşındaki Dişyapar cinayet nedenini şöyle açıkladı: "Tesadüfen yolda gördüm. Göbeği açık giyinmişti ama tasarlayarak öldürmedim."
12 Eylül'de Antalya'nın TRT Caddesi'nde onlarca kişi vahşi bir cinayete tanık olmuştu. Mikail Dişyapar, 13 yıllık eşi Özge Dişyapar'ı kovalamaya başlamıştı. Genç kadın, cadde üzerinde bir bebek giyim mağazasına sığınıp, "Ne olur beni kurtarın" diye bağırarak yardım istemişti. Bu arada eşine yetişen öfkeli adam, kadınımağaza önüne çıkarmış ve belinden çıkardığı bıçakla 13 yerinden bıçaklayarak kaçmış ve kısa süre sonra yakalanmıştı. Yaralı kadın ise hastaneye kaldırılırken ölmüştü.
Mikail Dişyapar, dün ilk kez hâkim karşısına çıktı. Antalya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'tasarlayarak adam öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan Mikail Dişyapar, duruşma boyunca gözyaşlarını tutamadı. Dişyapar, duruşmadaki savunmasında karısının 'göbeğinin açık' kıyafet giydiğine vurgu yaptı. Dişyapar ifadesinde şunları söyledi: "Boşanmak için dava açmıştım. Yürürken karım ve yanında bir adam gördüm. Karımın göbeği dışardaydı. Açık giyinmişti. Gözüm dönmüştü. Bıçağı çıkartıp sapladım. Kaç kez vurduğumu bilmiyorum. Kasten ve tasarlayarak öldürmedim" dedi.