Göceklilerin isteği olmadı

Göcek Etibank tesisleri ihalesi dün Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü'nde sonuçlandı. 29 yıllığına kiraya verilecek tesisleri, yıllık 1 trilyon 204 milyarlık teklifi veren Mustafa Cihan İçağız kazandı.

İSTANBUL - Göcek Etibank tesisleri ihalesi dün Fethiye Orman İşletme Müdürlüğü'nde sonuçlandı. 29 yıllığına kiraya verilecek tesisleri, yıllık 1 trilyon 204 milyarlık teklifi veren Mustafa Cihan İçağız kazandı. İhaleye Göcek Belediyesi'nin 976 milyar, Ramazan Demir 950 milyar, Turkuaz Marina Yat Çekek Yeri İşletmeleri A.Ş.'nin 916 milyar, Toray İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ni ise 501 milyar 500 milyon lira teklif verdiği öğrenildi.
Öte yandan, Göcek Belediye Başkanı Recep Şatır, alanı ticari kazanım olarak düşünmediklerini belirterek "Belediye olarak çıkabileceğimiz en yüksek rakamı verdik. Bizim asıl amacımız, Göceklilere sosyal, kültürel ve spor aktiviteleri için düşündüğümüz bir alan kazandırmaktı. İhale belediyede kalsaydı, mutlu olacaktık. Biz yasal mücadelemize devam edeceğiz. İhalenin iptali için Muğla İdare Mahkemesi'nde dava açacağız" dedi.