Göçmen botu battı: 9 kişi hayatını kaybetti

Göçmen botu battı: 9 kişi hayatını kaybetti
Göçmen botu battı: 9 kişi hayatını kaybetti
Yunanistan'a gitmek için Bodrum'dan yola çıkan umut yolcularını taşıyan bot battı. Bottaki 18 kişiden 9'u hayatını kaybetti.

Muğla'nın Bodrum ilçesinden Yunanistan'ın İstanköy(Kos) adasına geçmek isteyenleri taşıyan bot Yunan karasularında battı. Bottaki 18 kişiden 9'u yaşamını yitirdi.

Yunanistan'ın İstanköy Adası'na yarım mil mesafede alabora olan lastik bottaki Suriye uyruklu 18 umut yolcusundan 9'u ölürken, 2 kişi kayboldu. Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin kayıplar için arama kurtarma çalışması başlatıldığı öğrenildi. İstanköy'de yayın yapan 'www.vimatisko.gr' ve 'www.kostoday.com' adlı sitelerin haberine göre; Muğla'nın Bodrum İlçesi'nden bu sabah lastik botla yola çıkan Suriye uyruklu 18 kaçak, kabus dolu anlar yaşadı. Alabora olan bottan suya düşen kaçakları fark eden balıkçılar, Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler; 7 kaçağı kurtardı, 9'unun ise cesedine ulaşıldı. Kayıp 2 kaçak için arama kurtarma çalışması başlatıldı. Kurtarılan sığınmacıların İstanköy Devlet Hastanesi'nde kaldırıldığı belirtildi.

MUĞLA-DHA