Gökçek: Ali İsmail olayını bilmiyorum

Gökçek: Ali İsmail olayını bilmiyorum
Gökçek: Ali İsmail olayını bilmiyorum
CNN Türk'te dün akşam yayınlanan Ankara'nın Günlüğü programına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kentteki tüm gösterilerin 300 kişilik marjinal bir grup tarafından yapıldığını söyledi. Ali İsmail Korkmaz'ın Eskişehir'de dövülerek öldürüldüğünün hatırlatılması üzerine ise 'O Olayı bilmiyorum' dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam CNN Türk'te yayınlanan Ankara'nın Günlüğü'nde gündeme ilişkin soruları cevapladı. CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın hazırlayıp sunduğu ve Gazi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Yayman ile Radikal Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’in de katıldığı programda Gökçek, ODTÜ'deki olayları değerlendirdi. Yol tartışmalarıyla ilgili olarak rektörün de zorlandığını ileri süren Gökçek, ‘tüm gösterilerin 250-300 kişilik marjinal gruplar tarafından organize edildiğini’, ‘bunlardan sadece 25-30'nun ODTÜ'de öğrenci olduğunu’ iddia etti.


‘ASAN ŞEREFSİZDİR’
Gazetemizin Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in “ODTÜ'deki göstericilerin tamamı belirli bir örgüte ait” eleştirilerine katılmadığını söylemesine üzerine ise Gökçek, ODTÜ olaylarında asılan yasa dışı örgütlerin afişlerini örnek gösterdi. Zeyrek’in bunun üzerine ‘afişleri sizin astırdığınız bile söyleniyor’ demesi karşısında ise Gökçek, "Asan şerefsizdir" karşılığını verdi.


‘KARAYALÇIN'IN MİRASIDIR’
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin en borçlu belediyeler arasında yer aldığı yönündeki eleştirileri kabul eden Gökçek, görevi devraldıklarında belediyenin 2 milyar dolar borcu olduğunu ve bu borcun faiziyle 4 milyar dolara çıktığını anlattı. Bu borçların tamamının Murat Karayalçın döneminden kendilerine miras olduğunu iddia eden Gökçek, Büyükşehir’in kendi bütçesiyle 10 kilometrelik metro yapabileceğini ama uyanık davranarak attığı temellerle bunun hükümet eliyle 4 katına çıktığını anlattı.


‘ERKEK ERKEĞE, KIZ KIZA ÖPÜŞTÜLER’
Kurtuluş Metrosu'nda öpüşen çifte yönelik, güvenlik görevlilerinin yaptığı uyarıyı da değerlendiren Gökçek, uyarının metroda bulunan vatandaşların şikayeti üzerine gerçekleştiğini öne sürdü. Metrodaki eylemlerin fotoğraflarını da gösteren Gökçek, kızlarla kızların erkeklerle erkeklerin öpüştüğü eylemlerde boy gösterenlerin Ankara'daki tüm eylemlerde ön sıralarda olduğunu iddia etti. 


‘ALİ İSMAİL'İN DE GÖRÜNTÜLERİNİ GETİRSEYDİNİZ’
Temsilcimiz Deniz Zeyrek’in Gezi eylemleri sırasında polisin orantısız güç kullandığını ve 7 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlatması üzerine, eylemcilerin polise taş attığı çeşitli resimler gösteren Melih Gökçek, "Polis kendisine saldırılırken durup bekleyecek mi?" diye sordu. Gökçek'in gösterdiği resimlere tepki gösteren Zeyrek ise "Peki Ali İsmail (Korkmaz) kime saldırmıştı. Onun da görüntülerini getirseydiniz. Sokak ortasında ikisi polis 5 kişi tarafından dövülerek öldürüldü. Bizim bu konularda tarafsız olmamız gerekiyor. Eylemciler suç işlemişse tutuklanır. Ancak 10 metreden kafalarına gaz fişeği ile ateş edilmez” dedi. Bu sözler üzerine Gökçek 'Ali İsmail olayını bilmiyorum' dedi. Gökçek ve Zeyrek arasında bu sözler üzerine bir süre sonra polis şiddeti tartışması yaşandı.
‘YARGIYLA BİR SORUNUM YOK’
‘Yargı siyasi iktidarın arka bahçesi mi oldu?’ sorularına Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Yargıyla bir sorunum yok" diyerek cevap verdi. 


(Radikal.com.tr / Cumhuriyet)


  http://www.radikal.com.tr/1151894115189410

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Radikal, fanatik dinci ve yalancı - efeg27

  Bir belediye başkanı ki düşmanıma vermesin. İnsanda birazcık utanma olur ama bunda yok, eline ne geçirdi ise darmadağın etti, Ankara Gücü yıllardır süper ligdeydi küme düşürdü keza Ankarasporu ele geçirip iflas ettirdi, şansa Gençlerbirliği Cavcav'ın yönetimindeydi ona bir şey yapamadı. Karayalçın 20-25 yıl önce belediye başkanıydı, o dönemde borç yapılmıştır ama bir borç ödenmezse faizi ile artar üstelik metroya çivi çakılmadı yetmedi doğalgaz paralarını cebe indirdi ve hazineye 4,5 milyar dolar borç taktı, yetmedi botaşı 1,3 milyar TL dolandırdı, metroyu yapamayınca bir şekilde devlete havale etti. Metro İstanbul veya İzmir gibide değil genelde düz alanda ve tarihsel dokunun olmadığı yerde yapılamadı buna karşın o kadar arazi sorunu, kurul kararları, mahkeme kararlarına rağmen hem İstanbul hem İzmir metrosu ilerledi, demekki yapılmak istenmedi! Ali İsmail Korkmaz'ı bilmiyormuş? o dönemde attığı tweetleri gösterip telefonla beraber gözüne sokacaksın, dini imanı yokki tek bildiği iftira atmak, yalan söylemek...

  Siz işinize geleni bilir, işinize gelmeyeni bilmezsiniz... - Barnabycik

  Sizin kodlarınızı çözdük artık biz... Sizi o kadar iyi tanıyoruz ki... O yüzden kaale alınmaya değmezsiniz...

  Tehlikeli savunma - fütursuzca_gülen_çapulcu

  Melih Gökçek öyle canhıraş savunuyor ki polisi, tehlike orantısız polisin bu ve bunun gibi mantıksız savunmalardan güç alması. 'Ben ne yaparsam yapayım arkamda devlet var' güvencesi. Asıl üzücü tarafı bu savunmayı yaparken ölen, yaralanan gözaltında kötü muamele gören insanları gerçekten, içtenlikle görmezden geliyor olması.

  Akli baska yerde olan - celal103

  'ERKEK ERKEĞE, KIZ KIZA ÖPÜŞTÜLER? Gokcek'in akli hep baska yerde oldugundan Ali Ismail olayini hatirlamamasi dogal. Cok gormeyin bu sahsa.

  kusura bakmayın ama - aharasa

  artık bu adamın sözlerini dinleyemiyorum ve yorum yapamıyorum. sadece adamın ve sözlerinin komik tarafları dikkatimi çekiyor ve gülüyorum. mesela şimdi dikkatimi çekti, galiba gökçekin saçları peruk yahu!

  neyi biliyorsun - berfukenan

  politikacımız neyi bilmeli.bir genç yaşamını kaybetmiş önemlimi.hiç haber izliyormu,hangi kanalları ?.danışmanları hangi haberlerden haberdar eder oyverdiğimiz politikacıları.kimlere oy verip başımıza başkan seçtik.sadece cav cav cav eleştiri yaptığın konuya bile vakıf değilsin.ama hakkını yemeyelim twiter da laf yetiştirmekte 1 numarasın

  Hic inandirici degil... - Cem_G

  Gezi olaylarini bu kadar yakin takip etmesine ve bu konuda binlerce tweet atmis olmasina ragmen "Ali Ismail" olayini bilmiyorum demek hic ama hic inandirici degil!