Gökçek 'Hayırlı Sabah'lar' dedi

Gökçek 'Hayırlı Sabah'lar' dedi
Gökçek 'Hayırlı Sabah'lar' dedi
Dün dağıtılan Sabah'ın Ankara eki 'İşte Beypazarı' manşetiyle çıktı. Sabah Beypazarı'nı daha önce de 'Çöplüğü bile turist çekiyor' diye övmüştü.BEHZAT MİSER
ANKARA - Başkentliler dün güne sokaklarda dağıtılan bedava Sabah gazeteleriyle başladı. Bedava dağıtılan Sabah’ın Ankara ekinde ‘İşte Beypazarı’ manşetiyle, MHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş’ın halen belediye başkanlığı yaptığı ve Beypazarı’nda, vatandaşın bidonlarla evine su taşıdığı, çöp dağlarından geçilmediği iddia edilip “İlçenin genel bir tuvaleti bile yok” deniliyordu.
Sabah gazetesi, ABC Tiraj Denetleme Kurulu’na önceki gün 50, dün 100 bin gazetenin ‘bedava’ dağıtılacağını bildirdi. Sabah yönetimi, bugün için de 50 bin gazetenin bedava dağıtılacağını duyurdu. Bedava dağıtımın yapıldığı ilk gün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP yerel seçimlerde tekrar AKP adayı olan Melih Gökçek’in açıklamalarının geniş yer bulması, dağıtımın Gökçek tarafından yaptırıldığı iddiasını gündeme getirdi. Görgü şahitleri ve MHP adayı Mansur Yavaş Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) kamyonetlerinin sabah erken saatlerde gazeteleri Ulus, Kızılay gibi merkezi bölgelere getirdiğini, belediye şirketi ANFA’nın görevlilerinin de gazete dağıtımı yaptığını ileri sürdü.
Dağıtıma tepki gösteren MHP’li Yavaş, şunları söyledi: “Haber sipariş edilmiş. Bu tür saldırıların çirkinleşerek devam edecegini biliyoruz. Aldıgımız haberlere göre birilerini TV lere çıkarıp saldırılarını sürdürecekler. İki gün önce Melih bey gazeteyi ziyaret etti, iki gün sonra böyle bir manşet çıktı.”
Gökçek adına açıklama yapan Basın Yayın Müdürü Avni Kavlak ise, şöyle dedi: “Bu belediyenin görevi değildir. Partiden (AKP) biri yaptırmış olabilir. Başkan’ın Sabah gazetesine gitmesini bilmem ama Sabah gazetesi kendi kendine haber yapmasını bilmiyor mu? ”
AKP Ankara İl Başkanlığı Genel Sekreteri Ömer Sülek ise “Gazetelerin alınmasında ve dağıtımında partimizin hiçbir şekilde dahli olamaz” dedi.
Sabah Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak, Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu ve Sabah Ankara eki temsilcisi Ersin Ramoğlu’nu arayan Radikal muhabiri, Sabah yöneticilerinin ‘yoğunluğu’ nedeniyle kendileriyle görüşemedi.